כסף וחדלות פרעון, חדשות, כלכלה

פרשת סודה סטרים: כתב אישום בכפוף לשימוע נגד המנכ"ל לשעבר

פרקליטות מיסוי וכלכלה הודיעה לדניאל בירנבאום, כי היא שוקלת להעמידו לדין על עבירות של שיבוש במידע פנים ושיבוש מהלכי משפטי בכפוף לשימוע
דניאל בירנבאום, צילום: פלאש 90

פרקליטות מיסוי וכלכלה הודיעה לדניאל בירנבאום, המנכ"ל לשעבר של חברת סודה סטרים אינטרנשיונאל בע"מ, ולחשודה נוספת, איילה שרח כהן, כי היא שוקלת להגיש נגדם כתב אישום בכפוף לשימוע, בחשד לעבירות של שימוש במידע פנים ושיבוש מהלכי משפט.

על פי כתב החשדות, מסר בירנבאום לשרח כהן מידע פנים ביחס לסודה סטרים בשתי הזדמנויות שונות במהלך השנים 2018-2017. כשמידע הפנים בידיה, ביצעה החשודה בשלושה מועדים שונים עסקאות בסדר גודל של כ-450 אלף שקלים שהניבו לה רווח כולל בשווי כ-180 אלף שקלים. בתוך כך, ולפי החשדות המיוחסים להם, השניים פעלו גם לשיבוש מהלכי משפט.

שני המקרים הראשונים לגביהם עלה החשד, מתייחסים לדיווח מהותי וחיובי של החברה מ-1 באוגוסט 2018, שהתייחס לתוצאותיה הכספיות החיוביות לרבעון השני לשנת 2018; ולדיווח מיידי מהותי וחיובי של החברה מיום 20 באוגוסט 2018, ביחס למידע אודות רכישת החברה על-ידי פפסיקו. בעקבות שני הדיווחים עלה שער מניית החברה בשיעור חד, תוך שכהן גורפת לכיסה את הרווחים שנבעו מכך.

המקרה הנוסף שהעלה חשד דומה של שימוש במידע פנים, נגע לפעילות קודמת של כהן במניות סודה סטרים, טרם דיווח חיובי של החברה מיום 15 בפברואר 2017, אודות תוצאות דוח תקופתי ושנתי של החברה לשנת 2016, בעקבותיו עלה שער המניה בשיעור חד. על-פי החשד, בעקבות פעילות אסורה זו גרפה המקורבת רווחים כספיים אסורים בחשבונה בסך כולל של כ-28 אלף שקל.

שתף את הכתבה ב:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
אתר החדשות המשפטיות plili.net עושה כל מאמץ לאתר זכויות על תמונות וסרטונים המתפרסמים בו. אולם לעיתים התמונות והסרטונים מופצים ברחבי הרשת ולא מתאפשרת הגעה למקור החומר הויזאולי, לכן בהתאם לסעיף 27א' לחוק זכויות היוצרים כל אדם הרואה עצמו נפגע עקב בעלות על זכויות היוצרים של תמונה או סרטון מוזמן לפנות להנהלת האתר office@plili.net/plilinew

צרו איתנו קשר בנוגע לכתבה:

    נגישות