מדריך, פלילים

שכר בתקופת השעיה עקב חקירה פלילית – ייצוג משפטי על די משרד עו"ד רוני ברוש

באם נפתחה נגדכם חקירה פלילית, מקום העבודה שלכם יכול לשקול להשעות אתכם מתפקידכם עד אשר יסתיים ההליך. אך האם במהלך תקופה זו, בה אתם מושעים מתפקידכם, הוא יכול לפגוע בשכר המשולם לכם? ומה לגבי הטבות סוציאליות? משרד עורכי דין רוני ברוש, מתמחה במשפט פלילי ומלווה לאורך כל הדרך, מהשימוע ועד לפסק דין

כאשר הושעתם או הורחקתם זמנית מתפקידכם עקב הליך פלילי שמתנהל נגדכם, יש להבדיל בין המגזר הפרטי לבין המגזר הציבורי. עורך הדין רוני ברוש מסביר:

עובדי ציבור שעומדת נגדם התלייה (השעיה):

הושעה עובד גוף ציבורי לפי דין או הסכם קיבוצי החל עליו, בשל חקירה פלילית שנפתחה נגדו, לא תעלה תקופת ההשעיה על 45 ימים; אולם בית דין אזורי לעבודה רשאי, לפי בקשת המעסיק, לאשר את הארכת תקופת ההשעיה לתקופות נוספות שכל אחת מהן לא תעלה על שישה חודשים, אם מצא בית הדין כי ההארכה המבוקשת סבירה בנסיבות העניין, ובין השאר אם השעיה כאמור היא בשל עבירה שמפאת מהותה, חומרתה או נסיבותיה אין זה נכון שהעובד המושעה ישמש בתפקידו בתקופת ההשעיה.

עובדי במגזר הפרטי שעומדת נגדם התלייה:

במגזר הפרטי, כל עוד אין הסדר סטטוטורי להשעיית עובד או חוק שמקנה למעסיק אפשרות כזו, הקו המנחה של ביה"ד הארצי בעניין היא כי, "מעביד לא רשאי להשעות עובד בלי מקור משפטי המסמיכו לכך כמו חוק, הסכם קיבוצי או הסכם אישי".

בחלק ממקומות העבודה המאורגנים, יש לעיתים הסכם קיבוצי המסדיר הליכים משמעתיים, בהם השעיה. במגזר הציבורי, יש מעסיקים שיכולים לנקוט הליך כזה בעניין עובד מכוח סמכות המוקנית להם בחוק (למשל, לגבי עובדי מדינה, או עובדי רשויות מקומיות), ובלא מקור חוקי, השעיית עובד יכולה להיחשב כפיטורים – כולל האפשרות שייקבע כי מדובר בפיטורים שלא כדין (שלא על פי פסק דין).

מדוע חשוב ייצוג וייעוץ של מומחה במשפט פלילי?

תמיד יש לזכור כי על רוב ההחלטות, בין אם נקבעו בפסק דין בבית משפט ובין אם משמעתיות כדוגמת השעיה או פגיעה בשכר, ניתן לערער ולבקש לבטלה. חשוב להבין כי כל ההליך המשפטי\פלילי נעשה תחת חוקים והנחיות מאד ספציפיות וברורות ולכן התייעצות במומחה למשפט פלילי היא לא בגדר מותרות.

כאשר ניגשים לזירה המשפטית על מנת להגיש ערעור על השעיה מתפקיד בעקבות אישום כזה או אחר, חשוב לעשות זאת יחד עם ייעוץ משפטי וליווי אישי. אנחנו כאן בשביל זה. משרד עו"ד רוני ברוש

משרדו של עו"ד רוני ברוש עוסק, מזה קרוב לעשרים שנה, במשפט הפלילי על שלל היבטיו ולכל אורך ההליך המשפטי – החל משלבי החקירה והמעצר ועד להגשת כתב אישום, מתן פסק הדין וערעור, במידת הצורך.
עורך דין רוני ברוש מאמין ביצירת פתרונות יצירתיים ובחשיבה מחוץ לקופסא בכל תיק ותיק, מתוך התפיסה, שהוכיחה את עצמה במאות תיקים פליליים, שתמיד ניתן למצוא אסטרטגיה משפטית מנצחת.

מאמרים נוספים מאת עו"ד ברוש:

שתף את הכתבה ב:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
אתר החדשות המשפטיות plili.net עושה כל מאמץ לאתר זכויות על תמונות וסרטונים המתפרסמים בו. אולם לעיתים התמונות והסרטונים מופצים ברחבי הרשת ולא מתאפשרת הגעה למקור החומר הויזאולי, לכן בהתאם לסעיף 27א' לחוק זכויות היוצרים כל אדם הרואה עצמו נפגע עקב בעלות על זכויות היוצרים של תמונה או סרטון מוזמן לפנות להנהלת האתר office@plili.net/plilinew

צרו איתנו קשר בנוגע לכתבה:

    נגישות