פלילים, חדשות

16 חודשי מאסר לגננת שתקפה פעוטות; השופטת: "מה בין פעוטות לבין אווירת טרור?"

במשך תקופה של מספר חודשים השליטה דהן בגן אווירה של טרור ונהגה בפעוטות באלימות מילולית ובכוחניות. "השימוש בצירוף המילים "אווירת טרור" בהתייחס לפעוטות רכים בני שנה וחצי נטולי כל יכולת להתגונן מצביע ללא צורך בכל תוספת על עוצמת הפגיעה"
תינוק בוכה

16 חודשי מאסר וקנס בסך 1,000 שקלים נגזרו השבוע על אביבה דהן, גננת בת 66, מ'גן מתוק' מגבעתיים שהורשעה ב-16 אירועי תקיפה, כשמתוכם 3 אירועי תקיפה הגורמת חבלה של ממש, כלפי 10 ילדים שונים במשך 5 ימים. השופטת תבור גם הורתה לדהן לפצות את הילדים בסך 3,000 שקלים.

על פי כתב האישום, דהן הועסקה כגננת בגן ואילו 2 נאשמות נוספות בתיק הועסקו כסייעות בקבוצת הפעוטות. במהלך החודשים מאי – יוני 2018, בהזדמנויות רבות תקפו דהן ושתי הסייעות ביחד ולחוד, את הפעוטות שלא כדין, בדרכים שונות לרבות בדרך של מכות, דחיפות, צביטות ובעיטות. באחדים מהמקרים, גרמו דהן והסייעת ליהיא בן דניאל לפעוטות מכאוב.

שופטת בית משפט השלום בתל אביב, נעה תבור, כתבה בגזר הדין כי במשך תקופה של מספר חודשים השליטה דהן בגן אווירה של טרור ונהגה בפעוטות באלימות מילולית ובכוחניות. "השימוש בצירוף המילים "אווירת טרור" בהתייחס לפעוטות רכים בני שנה וחצי נטולי כל יכולת להתגונן מצביע ללא צורך בכל תוספת על עוצמת הפגיעה בערכים המוגנים. מה בין פעוטות לבין אווירת טרור?", ציינה השופטת.

היא הוסיפה וכתבה: "עוצמת הפער שאינו נתפס בין העטיפה החמה של ההורים המוסרים לנאשמת את ילדיהם לבין אווירת טרור שהתקיימה לאחר סגירת הדלת השתקפה היטב בעדויות שנשמעו בשלב הראיות לעונש", כתבה השופטת תבור והוסיפה: "ניתן היה לשמוע את זעקת ההורים, התסכול, שבירת האמון ומעל לכל ריחפו רגשות אשם שבאו לאחר שהמציאות האלימה טפחה על פניהם. אחד-עשר פעוטות שגילם בין שנה וחצי לשלוש הותקפו על ידי הנאשמת. מדובר באלימות כלפי ילדים שכל הוויתם תלויה בנאשמת ובצוות הגן במשך שעות רבות של היום".

אחת האמהות סיפרה בדיון הטיעונים לעונש כי הם בחרו גן עם מצלמות שחלילה לא יקרה משהו ולאחר חודש היא התחילה לחזור עם סימנים כחולים, ונאמר לה שילדים נופלים. הילדה היתה צורחת ואני סברתי שזו התמודדות. "אנחנו הורים לילדה בכורה ולא בדרשנו לבדוק יום יום את המצלמות, וחשבתי שאם חלילה היא תשבור רגל או יד נדרוש לבדוק. לא דמיינתי שהילדה שלי תקבל מכות בגן פרטי. כל פעם חשבתי שזה נגרם מילדים או נפילות", סיפרה האם והוסיפה: "רואים 5 דקות רצופות שאביה התעללה בילדה שלי וזאת כי הילדה תופפה עם כפית כמה דקות. אפשר לקחת את הכפית ולא להרים אותה באוויר, לגרום לה לבכות, לזרוק אותה על המזרן, לא לדפוק לה סטירות על הברכיים, ולהעיף אותה כמו שק חבטות. כל זה כי היא תופפה בכפית. את חיה עם זה 3 שנים. אני חיה עם זה כל יום ועד שאמות".

אב אחר סיפר כי הוא ואשתו איבדו את התמימות ואת האמון במערכת. "עד גיל שנה וחצי לא הכנסנו את הילדה שלנו למסגרת. בתקופת הקורונה החלטנו לסבול כלכלית ולא הסכמנו לשלוח את הילדה לגן. גם היום כשאני שם אותה בגן, אני חרד כל היום למה שקורה שם. אני לא מכיר את הגן של בתי מבפנים ואני כל היום מחרדות וחששות. זה לא עוזב אותי. נותרה בי ובאשתי צלקת נפשית שעד יום מותי אסחוב אותה. לא אסלח לעצמי על כך שהכנסתי אותו לגן. אני לא יכול לשכוח את היום שאמרתי לאשתי שנכניס אותו לגן. ההשפעה הנפשית עלינו קשה", אמר האב בבית המשפט.

שתף את הכתבה ב:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
אתר החדשות המשפטיות plili.net עושה כל מאמץ לאתר זכויות על תמונות וסרטונים המתפרסמים בו. אולם לעיתים התמונות והסרטונים מופצים ברחבי הרשת ולא מתאפשרת הגעה למקור החומר הויזאולי, לכן בהתאם לסעיף 27א' לחוק זכויות היוצרים כל אדם הרואה עצמו נפגע עקב בעלות על זכויות היוצרים של תמונה או סרטון מוזמן לפנות להנהלת האתר office@plili.net/plilinew

צרו איתנו קשר בנוגע לכתבה:

    נגישות