פלילים, אמל"ח, חדשות

מלחמת כנופיות ורצח: כתבי אישום נגד חמישה תושבי יפו

הסכסוך כלל בין היתר פגיעות אלימות הדדיות בין הכנופיות אשר הסלימו לכדי מעשי רצח: : "נגד המשיב קמה עילת מעצר …, לאור מעשיו של המשיב, היעדר מורא מפני החוק ונכונותו ליטול חיי אדם לאור יום"
רצח בעכו אילוסטרציה

כתבי אישום הוגשו היום נגד חמישה תושבי תל אביב-יפו בגין רצח על רקע מלחמת כנופיות. 

פרקליטות מחוז תל אביב (פלילי) הגישה שני כתבי אישום לביהמ"ש המחוזי בעיר, כתב האישום הראשון כנגד חמשת תושבי תל אביב מוחמד כחיל, מוחמד דכה מוחמד אבו נאר, מוחמד עיסא, שעבאן אבו נאר בגין (כל אחד על פי חלקו) עבירת רצח, ניסיון רצח וקשירת קשר לביצוע פשע. כתב האישום השני הוגש כנגד שעבאן אבו נאר (הנאשם החמישי) בגין עבירת רצח וניסיון רצח.

על פי כתב האישום הראשון, שהוגש על ידי עו"ד גיא רוסו ואלעד דיין, במהלך דצמבר 2019 התגלע סכסוך קשה בין כנופיית כחיל- דכה, לבין כנופיית תורכ ודויכאת-ג'ורבאן בעיר יפו, כל זאת על רקע מאבקי כוח ושליטה על עסקי סמים.

הסכסוך כלל בין היתר פגיעות אלימות הדדיות בין הכנופיות אשר הסלימו לכדי מעשי רצח. בעקבות הסלמת הסכסוך, כחיל, דכה, ומוחמד אבו נאר קשרו קשר עם עיסא, שהיה חברו הטוב של ראשד דויכאת לרצוח את ראשד. לאחר מספר ניסיונות שלא צלחו, ב 25.9.20, עת עמד המנוח בפקק תנועה ברחובות יפו, שנוצר בשל מחסום משטרתי, נצמד אל רכבו אופנוע ועליו שני מתנקשים, בעודם בנסיעה ירה אחד המתנקשים מספר יריות לעבר המנוח. מיד לאחר מכן עצרו המתנקשים בסמוך לרכבו וירו מטווח אפס מספר יריות נוספות לעבר ראשו ופלג גופו העליון. בעקבות הרצח האמור, שוטרים שהיו במחסום משטרתי, רדפו אחר המתנקשים ואף ירו לעברם, אך המתנקשים הצליחו להימלט מהמקום אל פרדס דכה ביפו.

לאחר הרצח, נפגשו כלל הנאשמים ודנו בדרכים שונות לגרום למותם של חברי כנופיית תורכ, במהלך הפגישה שקלו הנאשמים מספר דרכים חלופיות להוצאה לפועל של הרעיון בין היתר באמצעות טיל RPG או טיל לאו, מטען רב עוצמה המופעל מרחוק ובאמצעות רימונים.

על פי כתב האישום השני, שהוגש גם הוא על ידי עו"ד רוסו ודיין, הנאשם שעבאן אבו נאר, שהה בפרדס דכה ביפו ביחד עם חוסן סטל, השניים הבחינו באופנוע אשר עליו רכבו באותה העת איברהים מוחמד המנוח ואדם נוסף. הנאשם וחוסן זיהו בטעות את הרוכבים כבני משפחת תורכ עימם הם מסוכסכים. הנאשם וסטל נכנסו לרכבם והחלו לעקוב אחרי האופנוע. כאשר האופנוע והרכב היו מקבילים זה לזה, הסיט הנאשם את הגה הרכב בצורה חדה ימינה אל עבר האופנוע, התנגש באופנוע וגרם למותו של מחמוד איברהים ולפציעתו של הנוסע השני. מיד לאחר מכן נמלטו הנאשם וחוסן מהמקום (חוסן הודה והורשע במסגרת הסדר טיעון בעבירה של גרם מוות ברשלנות).

בבקשה למעצר עד תום ההליכים בעניינו של שעאבן צוין כי: "נגד המשיב קמה עילת מעצר …, לאור מעשיו של המשיב, היעדר מורא מפני החוק ונכונותו ליטול חיי אדם לאור יום ובעיבורה של עיר, קל וחומר לאור עברו הפלילי של המשיב כמפורט להלן".

שתף את הכתבה ב:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
אתר החדשות המשפטיות plili.net עושה כל מאמץ לאתר זכויות על תמונות וסרטונים המתפרסמים בו. אולם לעיתים התמונות והסרטונים מופצים ברחבי הרשת ולא מתאפשרת הגעה למקור החומר הויזאולי, לכן בהתאם לסעיף 27א' לחוק זכויות היוצרים כל אדם הרואה עצמו נפגע עקב בעלות על זכויות היוצרים של תמונה או סרטון מוזמן לפנות להנהלת האתר office@plili.net/plilinew

צרו איתנו קשר בנוגע לכתבה:

    נגישות