עבירות מין, חדשות, פשיעה חמורה

הערר התקבל: נאשם בהדחת עדים יוכל לצאת לעבוד

בית המשפט העליון הותיר לאב, הנאשם כי ניסה למנוע מצעירה להעיד במשפט האונס של בנו, לצאת לעבודה: "יש חולשה מסוימת בראיות"
אילוסטרציה

תושב הצפון, הנאשם כי ניסה למנוע ממתלוננת להעיד נגד בנו במשפט אונס, יוכל לצאת לעבוד. כך קבע שופט בית המשפט העליון, יצחק עמית, שקיבל את הערעור אותו הגיש עו"ד מיכאל כרמל, לפיה קיימת חולשה בעוצמת הראיות.

תחילת הפרשה כאשר הוגש כתב אישום נגד בחור צעיר על אונס צעירה ביחד עם מעורבים נוספים. בשלב מסוים נטען כי אביו של הצעיר, הדודה ובת הדודה, קשרו קשר יחד עם הנאשם עצמו במטרה לשבש הליכי משפט ולהדיח ולהטריד את המתלוננת בתיק.

הדרך בה בחרו המעורבים למנוע את העדות הייתה, כך לפי כתב האישום שהוגש בהמשך, מתוחכמת. בת הדודה, נטען, התחזתה ל"קוראת בקלפים" ותוך כדי ניסתה לשתול אצל המתלוננת את גרסתו של הצעיר לפיה הוא לא היה מעורב במעשה האונס.

הראיות נגד האב, התבססו בעיקר על מחקרי תקשורת, שיחות בינו לבין הדודה ובסמיכות זמנים, שיחות בין הדודה לבתה, אשר ביצעה את ה"קריאה בקלפים" בשיחת טלפון בינה לבין המתלוננת. בנוסף, אמירות של הדודה בעדותה מרמזות במידה מסוימת על מעורבותו של האב.

בבית משפט המחוזי קיבלו את טענת סנגורו של האב, עו"ד כרמל על כך שיש חולשה מסוימת בעוצמת הראיות והורו על מעצרו של האב תחת באיזוק אלקטרוני. יחד עם זאת, קבע בית המשפט המחוזי כי האב לא יוכל לצאת לעבוד.

בדיון שנערך בבית משפט העליון, קבע השופט יצחק עמית כי כתב האישום אינו מייחס את היוזמה או את כל השתלשלות העניינים לאב ולכן הוא יכול כבקשת עו"ד כרמל לצאת לעבוד. "בהינתן", כתב השופט עמית בהחלטתו, "שהוא שהה כבר כחודשיים ימים במעצר מאחורי סורג ובריח; ובהינתן ששתי השחקניות הראשיות בעלילה נמצאות במעצר בית ובהינתן החולשה המסוימת בעוצמת הראיות, אני סבור כי ניתן לקבל את הערר".

השופט ציין כי הערר יתקבל "במובן זה שחלף האיזוק האלקטרוני יושת על העורר מעצר בית לילי בין השעות 21:00-07:00 ומאפשר אפוא לעורר לצאת לעבודה וזאת עד לקו צפוני גיאוגרפי – הקריות".

____________

לצפייה ודירוג כבוד השופט יצחק עמית

____________________

עו”ד מיכאל כרמל

שתף את הכתבה ב:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
אתר החדשות המשפטיות plili.net עושה כל מאמץ לאתר זכויות על תמונות וסרטונים המתפרסמים בו. אולם לעיתים התמונות והסרטונים מופצים ברחבי הרשת ולא מתאפשרת הגעה למקור החומר הויזאולי, לכן בהתאם לסעיף 27א' לחוק זכויות היוצרים כל אדם הרואה עצמו נפגע עקב בעלות על זכויות היוצרים של תמונה או סרטון מוזמן לפנות להנהלת האתר office@plili.net/plilinew

צרו איתנו קשר בנוגע לכתבה:

    נגישות