שב"ס, חדשות, מגזר ערבי

שב"ס הצליח למנוע הברחת טלפונים לכלא ביטחוני

הותר לפרסום: חטיבת המודיעין ובלשי יחידת 'דרור' של שב"ס, תפסו חולייה שניסתה להבריח טלפונים סלולאריים לתוך בית סוהר ביטחוני בצפון
נתפסו בנסיון הברחת טלפונים לכלא בטחוני באמצעות רחפן

חטיבת המודיעין של שב״ס הצליחה לסכל תכנון של חולייה מאזור טולכרם – שכם, להבריח טלפונים סלולאריים באמצעות רחפן לתוך בית הסוהר 'גלבוע' לאסירים ביטחוניים המשתייכים לג'יהאד האסלאמי. כתבי אישום הוגשו נגד שני אסירים ושלושה מעורבים נוספים.

המבצע התקיים לפני כחודשיים אז בלשי יחידת "דרור" של חטיבת המודיעין בשב״ס בשיתוף כוחות של סוהרי מחוז צפון ויחידת "גלבוע" נפרסו במארבים במספר מוקדים סביב בית הסוהר גלבוע. בסביבות השעה 22:30 הגיע רכב חשוד והחל נוסע סביב המתקן במה שנראה כמו "סיור לבחינת השטח" לעיני תצפיתני המארב.

בתום סיור השטח שביצעו החשודים ברכב, כך לפי האישום, הם נכנסו לשטח פתוח הפונה לשדות של קיבוץ בית השיטה. בלשי יחידת "דרור" החלו אז בסריקות שקטות בשטח הגדול בסיוע יחידת הרחפנים של משטרת ישראל. רחפני המשטרה סרקו מגובה באמצעות מצלמות תרמיות את האזור והכווינו בחושך את הכוחות בשטח עד שאלה איגפו את הרכב והחשודים בו, דקות לפני הפעלת רחפן לכיוון בית הסוהר. מפקד הכוח נתן את האות והבלשים הפתיעו את החשודים ותפסו אותם בהכנות להברחת הטלפונים.

במהלך המבצע תפסה המשטרה, ביחד עם שב"ס,שלושה חברי חוליה, שניים אסירים לשעבר המשתייכים לג'יהאד האסלאמי והשלישי לפתח ולכולם רקע פלילי או ביטחוני. שלושת החשודים נתפסו ברכב עם לוחיות זיהוי משוכפלות שבתוכו נמצאו גם סמים מסוגים שונים. בסיוע שוטרי משטרת בית שאן, בוצעו סריקות מקיפות שנמשכו עד לבוקר למחרת ונמצא הרחפן יחד עם שישה טלפונים שהיו מיועדים להחדרה לשטח בית הסוהר.

במהלך המעצר עלה חשד שאסירים מתוך הכלא הביטחוני "גלבוע" פעלו ישירות מול חברי החולייה שנתפסה ועל כן בוצעו פעולות נוספות על מנת לאתר את האסירים. במבצע לילי, בוצעה פריצה שקטה לתוך אגף הג'יהאד האסלאמי בבית הסוהר גלבוע ע״י בלשי 'דרור' ויחידת ימ״ז מחוז צפון בשב"ס. הכוחות נכנסו לאגף ופרצו לתא בעקבות מידע מודיעיני שם תפסו אסיר ביטחוני המדבר בטלפון בזמן אמת. האסיר נעצר במקום והועבר להמשך טיפול חקירתי.

תיק החקירה נוהל ע״י בלשי ימ״ר צפון במשטרה בשל המורכבות והרגישות. כתבי אישום הוגשו כנגד חמשת המעורבים בפרשה, בהם שני אסירים ושלושה מעורבים נוספים.

שתף את הכתבה ב:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
אתר החדשות המשפטיות plili.net עושה כל מאמץ לאתר זכויות על תמונות וסרטונים המתפרסמים בו. אולם לעיתים התמונות והסרטונים מופצים ברחבי הרשת ולא מתאפשרת הגעה למקור החומר הויזאולי, לכן בהתאם לסעיף 27א' לחוק זכויות היוצרים כל אדם הרואה עצמו נפגע עקב בעלות על זכויות היוצרים של תמונה או סרטון מוזמן לפנות להנהלת האתר office@plili.net/plilinew

צרו איתנו קשר בנוגע לכתבה:

    נגישות