שב"ס, חדשות

שב"ס מציג: מערך אפידמיולוגי לקטיעת שרשראות הדבקה

מערך של חוקרים אפידמיולוגים שהוסמכו על ידי משרד הבריאות מבצעים חקירה בכל מקרה של אסיר או איש סגל מאומת. נכון להיום בשב"ס 56 כלואים מאומתים לנגיף
גונדר אשר וקנין מ"מ נציב שב"ס

בשירות בתי הסוהר הוקם בחודשים האחרונים מערך של חוקרים אפידמיולוגים שהוסמכו על ידי משרד הבריאות ומקיימים חקירה אפידמיולוגית בכל מקרה של כלוא או איש סגל מאומת. תהליך הסמכתם של עשרות חוקרים אפידמיולוגים נוספים נמשך בימים אלה במטרה להציב בכל יחידה חוקר אחד או יותר מסגל המתקן.

על פי השב"ס, בכל מקרה של אימות איש סגל או כלוא לנגיף, נערכת חקירה אפידמיולוגית לאחריה נלקחות דגימות מכל הבאים במעגלי הקירבה הרלוונטים על ידי הסגל הרפואי של שב"ס.

בנוסף, מתבצעות בשב"ס מדי יום בדיקות סקר של כלואים וסגל בתוך מתקני הכליאה ובחמש עמדות 'היבדק וסע' בשלושת המחוזות. בסך הכל נלקחות בשב"ס בין 2,600 ל-3,000 דגימות מדי שבוע ועד כה נעשו מעל 34 אלף בדיקות.

את הדגימות מסיעים לוחמי יחידת נחשון לשלוש מעבדות חיצוניות המבצעות בקביעות ובמהירות את הבדיקות של שב"ס.

דגימות קורונה בשב"ס

השבוע ביקר מ"מ נציב בתי הסוהר, גונדר וקנין אשר, בליווי קצין הרפואה הראשי של שב"ס וסגן מפקד מחוז מרכז, בעמדת בידוק 'היבדק וסע' של מחוז מרכז על מנת לראות מקרוב את תהליך הדיגום ובהזדמנות זו להודות לסגל הרפואי שעושה עבודה מאומצת ומאתגרת מזה תקופה ארוכה.

נכון להיום בשב"ס 56 כלואים מאומתים לנגיף. משירות בתי הסוהר נמסר כי הוא "פועל בכל הכלים להמשיך ולהיאבק בהתפשטות נגיף קורונה בתוך מתקניו ולשמור על בריאות הכלואים ואנשי הסגל, כל זאת מתוך ראייה לאומית בסיוע למערכת הבריאות בישראל והציבור כולו במאבק המשותף בנגיף".

שתף את הכתבה ב:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
אתר החדשות המשפטיות plili.net עושה כל מאמץ לאתר זכויות על תמונות וסרטונים המתפרסמים בו. אולם לעיתים התמונות והסרטונים מופצים ברחבי הרשת ולא מתאפשרת הגעה למקור החומר הויזאולי, לכן בהתאם לסעיף 27א' לחוק זכויות היוצרים כל אדם הרואה עצמו נפגע עקב בעלות על זכויות היוצרים של תמונה או סרטון מוזמן לפנות להנהלת האתר office@plili.net/plilinew

צרו איתנו קשר בנוגע לכתבה:

    נגישות