שב"ס, חדשות, מרחבי האתר, קורונה

לקראת הסגר: שב"ס עדכנו ההנחיות

בהתאם להנחיות הממשלה החליטו גורמי הפיקוד והמקצוע בשירות בתי הסוהר כי לא תותר כניסת אזרחים ומתנדבים שלא לצורך חיוני לביה"ס וכי יוגדל באופן זמני הסכום הניתן לאסירים לשימוש בקנטינה; הכלואים יקבלו שיחת וידאו עם בני משפחותיהם במהלך ימי הסגר
המתין שנה ושבעה חודשים. אילוסטרציה shutterstock
אילוסטרציה shutterstock

בהתאם להנחיות הדרג המדיני, בחצות, ייכנס לתוקפו סגר שהוטל על אזרחי המדינה. גורמי הפיקוד והמקצוע בשב״ס הבוחנים מידי יום את רמת התחלואה ודרכי הפעולה לבלימת חדירת הנגיף למתקני הכליאה החליטו, בין השאר, כי לא תותר כניסת אזרחים ומתנדבים שלא לצורך חיוני לבתי הסוהר ויוגדל זמנית הסכום לקנטינה.

בשל הסגר החליטו בשרות בתי הסוהר, כי כלואים פליליים יקבלו שיחת וידאו עם בני משפחותיהם במהלך ימי הסגר, כאמור, יוגדל הסכום החודשי המותר לרכישה בקנטינה בכמה מאות שקלים למשך תקופת הסגר, תצומצם תנועות אסירים בין המתקנים, לא תותר כניסת אזרחים ומתנדבים שלא לצורך חיוני לבתי הסוהר. פעילות תיקון תתקיים בתקופת הסגר על ידי גורמי המקצוע בשב"ס בלבד ובהתאם לכללים. באשר לפגישות עם עורכי הדין, בתיאום עם לשכת עורכי הדין והסנגוריה הציבורית, יתקיימו מפגשי עו״ד עם אסירים מאחורי מחיצה.

עד כה חוסנו למעלה מ- 3,000 אנשי סגל בקהילה, בהתאם להקצאות מנות החיסון ממשרד הבריאות. תוכנית אופרטיבית ולוגיסטית לחיסון כלואים הוכנה ותופעל עם קבלת מלאי חיסונים לארגון ואישור לתחילת ההליך. תוכנית דיגום ארצית מופעלת מידי יום ובמקרי הדבקה נקודתיים ועד כה בוצעו למעלה מ-70 אלף בדיקות קורונה לכלואים ולסגל.

סגל הפיקוד הבכיר של שב"ס בראשות נציבת בתי הסוהר מקיימים הערכות מצב לבחינת השפעות מצב התחלואה בארץ ובעולם וכדי להמשיך ולבחון אפשרויות הקלה נוספות לכלואים, שנכפו כתוצאה ממשבר הקורונה.

שתף את הכתבה ב:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
אתר החדשות המשפטיות plili.net עושה כל מאמץ לאתר זכויות על תמונות וסרטונים המתפרסמים בו. אולם לעיתים התמונות והסרטונים מופצים ברחבי הרשת ולא מתאפשרת הגעה למקור החומר הויזאולי, לכן בהתאם לסעיף 27א' לחוק זכויות היוצרים כל אדם הרואה עצמו נפגע עקב בעלות על זכויות היוצרים של תמונה או סרטון מוזמן לפנות להנהלת האתר office@plili.net/plilinew

צרו איתנו קשר בנוגע לכתבה:

    נגישות