מגזר ערבי, אמל"ח, חדשות

המאבק המשטרתי בנשק הלא חוקי – 504 עצורים במהלך פברואר

המשטרה מפרסמת נתונים כדי להמחיש את נחישותה במאבק בעברייני הנשק בחברה העברית: כ-85% מכתבי האישום שהוגשו בישראל בחודש החולף בגין נשק – הוגשו נגד נאשמים מהחברה הערבית
תפיסת נשק במגזר הערבי. צילום: משטרת ישראל

המאבק המשטרתי המתמשך בירי ושימוש באמצעי הלחימה במגזר הערבי בישראל: על פי הנתונים המתפרסמים על ידי המשטרה, בחודש החולף, חודש פברואר, נעצרו 504 חשודים, נתפסו מאות אמצעי לחימה והוגשו 180 כתבי אישום.

על פי המשטרה, ניתוח נתוני השנה החולפת (2020) מלמד על ההיקף של התופעה ביישובי המגזר הערבי בישראל ומאפייניה. לגבי כ-63% מהחשודים שנפתח נגדם תיק פלילי במשטרה בגין עבירות נשק – היה זה תיק פלילי ראשון בתחום זה. כמו כן 72.5% מתוך החשודים בעבירות הנשק- היו בני פחות מ-30 בזמן ביצוע העבירה ו-550 מהם היו קטינים.

גם בחודש שעבר המשטרה המשיכה להגביר את הפעילות נגד עבירות נשק ביישובי החברה הערבית. בחודש החולף (פברואר 2021) עצרה המשטרה ברחבי הארץ 504 חשודים בגין עבירות אמל"ח וירי, כ-90% מהחשודים שנעצרו הם מהחברה הערבית.

מהלך חודש פברואר, הוגשו בתום חקירות המשטרה 180 כתבי אישום נגד נאשמים בעבירות ירי ואמל״ח בכל רחבי הארץ. כ-85% מכתבי האישום שהוגשו בישראל בחודש החולף בגין עבירות ירי והחזקה/סחר/שימוש באמצעי לחימה – הוגשו נגד נאשמים מהחברה הערבית.

עוד לפי המשטרה, במהלך החודש החולף, נתפסו מאות אמצעי לחימה, חומרי חבלה, רימונים וכיו"ב ביישובי החברה הערבית בישראל, ובהם גם עשרות כלי נשק מסוגים שונים. פריטי האמל"ח שנתפסו מהווים למעלה מ-90% מסך כל אמצעי הלחימה שנתפסו ברחבי הארץ.

אמל"ח שנתפס במגזר הערבי במהלך החודש האחרון, צילום: משטרת ישראל

אמצעי לחימה המוחזקים בניגוד לחוק משמשים לא אחת עבריינים, כנופיות וארגוני פשיעה, זאת בעיקר על רקע סכסוכים וחיסולי חשבונות מקומיים, אך לא רק. אמצעי לחימה אלו משמשים גם לפעילות טרור, פשעים חמורים ולאירועי אלימות קשים.

עיקר המאבק בנשק הבלתי חוקי, מתבסס על מודיעין משטרתי, חשיפה של נשק ועברייני הנשק ופעילות משמעותית המתבצעת במישור הסמוי. מדי יום המשטרה מאתרת כלי נשק ואמצעי לחימה ועוצרת עבריינים שעושים בהם שימוש בניגוד לחוק.

במשטרה מדגישים כי המאבק בעבירות אמל"ח וירי יתבצע ויתגבר כל העת, בכל רחבי הארץ מצפון ועד דרום ובפרט בקרב החברה הערבית, גם בצל המשך המאבק הלאומי המתמשך בנגיף הקורונה ולצד יתר המשימות המוטלות לפתחה של המשטרה.

"לצערנו", כך לפי הודעת המשטרה, "גורמים שונים מנסים להציג לעיתים קרובות מציאות אלטרנטיבית ולהטיל דופי בפעילות המשטרה נגד גורמי פשיעה במגזר במקום לחזק את המשטרה בטיפול הנחוש באלימות בחברה הערבית ולפעול בכל הכלים הקיימים בכדי להוביל לשינוי. לצד המשך האכיפה והעמקתה, בכדי לטפל בתופעה ולמגרה לחלוטין דרוש טיפול רב מערכתי ושינוי שורשי עמוק מעבר לאכיפה משטרתית. משטרת ישראל תמשיך במאבק הנחוש והבלתי מתפשר נגד עבירות הנשק, ביישובי החברה הערבית ובכל מקום אחר, הכל בכדי לשמור על שלום הציבור וביטחונו".

שתף את הכתבה ב:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
אתר החדשות המשפטיות plili.net עושה כל מאמץ לאתר זכויות על תמונות וסרטונים המתפרסמים בו. אולם לעיתים התמונות והסרטונים מופצים ברחבי הרשת ולא מתאפשרת הגעה למקור החומר הויזאולי, לכן בהתאם לסעיף 27א' לחוק זכויות היוצרים כל אדם הרואה עצמו נפגע עקב בעלות על זכויות היוצרים של תמונה או סרטון מוזמן לפנות להנהלת האתר office@plili.net/plilinew

צרו איתנו קשר בנוגע לכתבה:

    נגישות