חדשות, עבירות סייבר, פלילים

לראשונה: 8 שנות מאסר לתושב אילת שגנב 75 אלף מטבעות דיגיטליים

תושב אילת, ניצל את קשרי החברות שהיו לו עם המתלונן שעסק בהשקעות במטבעות מבוזרים, וכן את העובדה שהייתה לו גישה לדירתו, חדר למחשבו האישי וגנב את פרטי הארנק הדיגיטלי שלו- 75 אלף מטבעות קריפטוגרפיים
מטבעות דיגיטליים . ויקיפדיה

בית המשפט המחוזי בב"ש גזר עונש תקדימי של 8 שנות מאסר בפועל על הנאשם אפק זרד, אשר הורשע בגניבת 75 אלף מטבעות דיגיטליים של חברו, בהיקף של כ-22 מיליון שקלים. כמו כן, השית בית המשפט על הנאשם תשלום קנס לקופת המדינה בסך של 5 מיליון ש"ח, ופיצוי מקסימאלי למתלונן בסך של 258,000 ש"ח.

הנאשם אפק זרד, תושב אילת, ניצל את קשרי החברות שהיו לו עם המתלונן שעסק בהשקעות במטבעות מבוזרים, וכן את העובדה שהייתה לו גישה לדירתו, חדר למחשבו האישי וגנב את פרטי הארנק הדיגיטלי שלו- 75 אלף מטבעות קריפטוגרפיים מסוג DASH, שערכן באותה עת עמד על כ- 82.5 דולר ליחידה, ושווי השוק שלהם ביום הגניבה הסתכם במעל 22 מיליון ש"ח.

בית המשפט המחוזי בבאר שבע הרשיע את הנאשם, לאחר ניהול הוכחות, בכל העבירות שיחסה לו הפרקליטות בכתב האישום של גניבה בנסיבות מחמירות, הלבנת הון, חדירה לחומר מחשב ועבירת ערמה ותחבולה לפי פקודת מס הכנסה.

בית המשפט המחוזי קבע בהכרעת הדין, כי עדותו של הנאשם איננה אמינה והרשיע אותו באחריות לגניבת מלוא 75,000 המטבעות.

מטבעות דיגיטליים . ויקיפדיה

 

עו"ד גיורא חזן מפרקליטות מחוז דרום (פלילי) ביקש בשלב הטיעונים לעונש מבית המשפט לקבוע בעניינו של הנאשם עונש הולם שינוע בין 12-15 שנות מאסר בפועל, פיצוי מקסימלי הקבוע בחוק למתלונן ולאור המניע הכלכלי המובהק של העבירה, להטיל עליו קנס גבוה לקופת המדינה.

בין היתר טען עו"ד חזן, כי "המטבע הדיגיטלי הוגדר כנכס הון, שימוש במטבעות דיגיטליים במסגרת המסחר המקוון הפך נפוץ יותר וישנו אינטרס ציבורי רב בהרתעת עבריינים מביצוע עבירות הקשורות למסחר במטבעות דיגיטליים ויצירת יציבות ובטחון מסחרי… אומנם מדובר בפלטפורמה חדשה בה בוצעה העבירה, אך הנזק שנגרם למתלונן הינו נזק "רגיל וישן", ממש כפי שהיה נגרם אילו היה נכנס הנאשם לביתו של המתלונן וגונב עשרות רבות של מיליוני שקלים".

בית המשפט המחוזי בב"ש (כב' השו' עדן) השית כאמור על הנאשם עונש של 8 שנות מאסר בפועל, מאסר על תנאי, קנס בסך של 5 מיליון ₪ ופיצוי למתלונן בסך של 258,000 שקלים.

בית המשפט ציין בגזר הדין, כי "המענה העונשי לעבירות הפוגעות באפשרות ובביטחון לקיים התנהלות כלכלית באמצעות מחשב ומטבעות וירטואליים, צריך להלום את מידת הפגיעה שיש במעשים אלו ובחופש להתנהלות כלכלית זו".


הסתבכת בעבר בפלילים? בחן את האפשרות למחוק את הרישום באמצעות השאלון

שלב 1 מתוך 6

  • רישום פלילי נקי מהווה לעתים תנאי סף לחברות במוסדות יוקרתיים או תנאי קבלה לתחומי עיסוק נחשקים. לעיתים אפילו חקירה סתמית במשטרה המתבררת לבסוף כלא קשורה אלינו, עלולה להסתיים בתיעוד אשר עשוי להשפיע על עתידנו החברתי והמקצועי ובלא מעט מקרים גם על תדמיתנו האישית.


מחפשים עו"ד פלילי?

עו"ד אבי חימי

שתף את הכתבה ב:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
אתר החדשות המשפטיות plili.net עושה כל מאמץ לאתר זכויות על תמונות וסרטונים המתפרסמים בו. אולם לעיתים התמונות והסרטונים מופצים ברחבי הרשת ולא מתאפשרת הגעה למקור החומר הויזאולי, לכן בהתאם לסעיף 27א' לחוק זכויות היוצרים כל אדם הרואה עצמו נפגע עקב בעלות על זכויות היוצרים של תמונה או סרטון מוזמן לפנות להנהלת האתר office@plili.net/plilinew

צרו איתנו קשר בנוגע לכתבה:

    נגישות