סמים, חדשות, פלילים

שוחרר צעיר שהואשם בסחר בסמים למרות התנגדות התביעה המשטרתית

השופטת קיבלה את טיעוני פרקליטו של הצעיר, עו"ד אביעד חייט, כי יש חלופה מתאימה למעצר, מה עוד שאנו בימי קורונה ולפני יום הכיפורים

שופטת בית משפט השלום בקרית שמונה, דוניא נסאר, הורתה לשחרר למעצר בית צעיר הנאשם בסחר בסמים, וזאת למרות התנגדות התביעה. השופטת נסאר קיבלה את דברי הסניגור, עו"ד אביעד חייט, כי מדובר בצעיר ללא עבר פלילי ששיתף פעולה עם החוקרים ונמצא במצוקה קשה.

על פי כתב אישום שהוגש נגד הצעיר, ייחסו לו באישום הראשון החזקת סם שלא לצריכה עצמית, כאשר המדובר בהחזקת 52 שקיות קטנות שהכילו 292.38 גרם נטו של סם מסוכן מסוג קנבוס והסתייעות ברכב לעבור עבירה ובמסגרת 4 אישומים נוספים, 6 עבירות של סחר בסם מסוכן ועבירה אחת של נסיון לסחר בסם מסוכן ו-4 עבירות נוספות של הסתייעות ברכב לעבור עבירה. בכל האישומים המייחסים למשיב עבירת סחר, דובר בסחר בסם מסוכן מסוג קנבוס באמצעות אפליקציית הטלגראס, כאשר כלל העבירות המיוחסות לו בוצעו במהלך חודשי אוגוסט וספטמבר האחרונים.

עו"ד אביעד חייט

התביעה ביקשה מבית המשפט, לעצור הצעיר עד תום הליכים בעניינו וציינה בדיון כי מדובר אומנם בבחור צעיר, עם זאת ההתנהלות והעבירות נפרשו על פני תקופה ואינן חד פעמיות והוא מכר גם לקטין סמים. עוד ציינה התביעה, כי גרסתו והתנהלותו בחקירה מלמדים דווקא על קושי ליתן בו אמון כאשר הוא טוען כי הסמים הם לצריכתו העצמית וכל אלה דווקא מתעצמים שעה שאנו מבינים כי הוריו אנשים הקרובים אליו כלל לא יודעים כי הוא צורך סמים.

בניגוד לטענת התביעה, טען עו"ד אביעד חייט, כי מדובר במי שיכול היה לשתוק בחקירה באופן מלא ולהכיש קשר לחומר שנתפס לכאורה בתא המטען של רכבו, שהוא אינו בבעלותו והוא שכור והוא לא עשה זאת, קשר עצמו בהזדמנות ראשונה והודה בהחזקת החומרים.

הדברים התגלגלו והתפתחו כך שהמשיב נתון במעצר עד לחקירה הנוספת ועקב מצוקותיו הוא בחר לשתף פעולה. "חורה לי שלאחר שהמבקשת מבחינה כי יש חלופת מעצר שהיא ראויה ביותר ואנו מצויים בעת משבר נגיף הקורונה שמעמידה בסכנה את כלל הציבור ואת ציבור העצורים בפרט, כאשר אנו בפתחו של יום הכיפורים בעוד כיומיים ובתיק זה ניתן היה, לדעתי, להגיע להסכמה", אמר עו"ד חייט והוסיף: אני סבור כי הצגנו חלופה ראויה ביותר שעשויה לענות על צרכי המעצר בשלב זה. מכוח היות המשיב נטול עבר פלילי, צעיר בגילו וכאשר אנו עוסקים בתקופה כה רגישה, כל אלה עשויים להטות את הכף ולהורות על שחרור המשיב לחלופה וליתן בו את האמון הנדרש. הוא מבין כי כל הפרה תוביל אותו לבית האסורים. אבקש לשחררו בכל חלופה שבית המשפט ימצא לנכון ובכל תנאי שיימצא כראוי".

השופטת נסאר, קיבלה כאמור את דברי חייט ושלחה את הצעיר למעצר בית, כאשר ציינה כי היא התרשמה מהורי הצעיר, אנשים נורמטיביים שעולם הסמים זר להם ומעבר לכך, גם מהאסרטיביות שלהם ומיכולתם להוות גורם מרתיע אשר ימנע מהמשיב לשוב ולהתעסק בעבירות סמים, וכן החלופה המוצעת הינה בבית הוריו מבטיחה את הרחקת המשיב ממקום ביצוע העבירות נשוא כתב האישום.

"מגמת הפסיקה בעת האחרונה הינה להורות על שחרור נאשמים המואשמים בסחר בסם קל, צעירים נעדרי עבר פלילי. בעניין זה הפנה אותי הסניגור לאסופת החלטות, גם של ערכאות דיוניות, גם של בית משפט השלום בקרית שמונה", כתבה השופטת בהחלטתה והוסיפה: "לנגד עיני, מעבר לכל האמור, גם את התפשטות מגיפת הקורונה והוראות המחוקק לבחון את חיוניות מעצרם של נאשמים בצל האתגרים שהתפשטות המחלה מציבה בפנינו, ומצאתי כי בצוק העיתים ובהינתן נתוניו האישיים של המשיב וחלופת המעצר המוצעת, יש להעדיף את שחרורו לחלופת מעצר שבנסיבות העניין נראה כי יכולה להשיג את מטרות מעצרו ולאיין את מסוכנותו".

עו״ד חייט מסר בתום הדיון: אין להוסיף על האמור בהחלטה והעיקר הוא שבחור צעיר ונורמטיבי ישוב לחזקת משפחתו ויימנע משהייה מסוכנת בבית האסורים.
___________________________________

לכרטיסו של עו"ד אביעד חייט

שתף את הכתבה ב:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
אתר החדשות המשפטיות plili.net עושה כל מאמץ לאתר זכויות על תמונות וסרטונים המתפרסמים בו. אולם לעיתים התמונות והסרטונים מופצים ברחבי הרשת ולא מתאפשרת הגעה למקור החומר הויזאולי, לכן בהתאם לסעיף 27א' לחוק זכויות היוצרים כל אדם הרואה עצמו נפגע עקב בעלות על זכויות היוצרים של תמונה או סרטון מוזמן לפנות להנהלת האתר office@plili.net/plilinew

צרו איתנו קשר בנוגע לכתבה:

    נגישות