הונאה

ביאח"ה בודקים: חשד לעבירות שחיתות בארגון ציבורי גדול

מנכ"לית הארגון הגיעה למשטרה מלווה בבא כוחה, עו"ד אייל בסרגליק והפקידה מסמכים, נתונים וראיות לכאורה המצביעים על חשדות כבדים למינוי מקורבים והתנהלות בלתי תקינה מול ספקים
להב 433. ארכיון

היחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה) בלהב 433 במשטרה, בודקת חשד לעבירות שחיתות ציבורית בארגון ציבורי גדול, העוסק בנתח גדול ורגיש באוכלוסייה בישראל. מנכ"לית הארגון הגיעה למשטרה מלווה בבא כוחה, עו"ד אייל בסרגליק ובידיה מסמכים, נתונים וראיות לכאורה, המצביעים על חשדות כבדים למינוי מקורבים, הטבות מפליגות, התנהלות בלתי תקינה מול ספקים ונותני שירותים והפקרות בתחום הכספי.

הארגון עצמו, פועל מאז קום המדינה, במתכונת שהלכה והתרחבה. פעילותו הענפה חשובה מאד בקרב האוכלוסייה בכלל והאוכלוסיה שבה הוא מאגד בפרט. המטרות של הארגון לשמן הוא הוקם, ככל הנראה מקדשות את האמצעים בכל הקשור להתנהלות בתוכו, לפחות כפי העולה מהטענות שהעלתה המנכ"לית בפנייתה למשטרה. בתלונה שהגישה במשטרה, מציגה לכאורה אותה מנכ"לית, תמונה עגומה וכאובה המטילה צל כבד על פעילות הארגון, שעד כה נהנה בעיקר מתקציבי מדינה לנוכח חשיבותו הציבורית.

המנכ"לית פרסה בפנייתה את השמות של כל העובדים שנקלטו בארגון, וקרבתם אל היו"ר, וזאת תוך עלויות כספיות מוגזמות ובזבזנות מיותרת, כמו גם הטבות אותן קיבלו עובדים אחרים כדי לצדד במעשים. בנוסף, היא העלתה התקשרויות עם ספקים, בסכומים הנאמדים במאות אלפי אף מיליוני שקלים, המנוגדות הן לחוק והן לכללי המנהל התקין.

עו"ד אייל בסרגליק

בא כוחה, עו"ד אייל בסרגליק, טוען כי לאחר שחשפה את השחיתות והציפה את הפרטים הוטלה מעל לראשה חרב הפיטורים וכיום היא נאבקת על כבודה בעיקר, והחליטה על הגשת התלונה במשטרה.

עו"ד אייל בסרגליק אשר מייצג את המנכ"לית מסר: "בתיק זה הגיעו אל משרדו של הח"מ ראיות מטרידות בדבר שחיתות ציבורית לכאורה של יו"ר העמותה. מהראיות שהגיעו לידינו עולה תמונה מטרידה של מינוי מקורבים, הצהרה כוזבת, פעילות פסולה בכספי ציבור, הפיכת מנגנון העמותה למנגנון אישי תוך שימוש בכספי ציבור וראיות נוספות אשר נמצאות בבדיקה. מטבע הדברים בהמשך לפנייתכם לא נוכל לחשוף דבר בעיתוי הנוכחי, אם כי, החומר שהגיע לרשותנו אינו משתמע לשתי פנים. במקום התמודדות עם הבדיקה ושמירה על מרשתנו כחושפת שחיתות, נעשות פעולות קשות על מנת למדרה, לפטרה, תוך מינוי מי שנחשד במעשים לכאורה, למי שמחליט בפיטורין ושימוש בעורכי דין מטעמו להליך ולא יועמ"ש העמותה ונסיון להלך אימים כך ממש על מרשתנו. האמת תצא לאור בסופו של דבר והדברים יתבהרו בהמשך".

________________________________________________________

עו"ד אייל בסרגליק

שתף את הכתבה ב:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
אתר החדשות המשפטיות plili.net עושה כל מאמץ לאתר זכויות על תמונות וסרטונים המתפרסמים בו. אולם לעיתים התמונות והסרטונים מופצים ברחבי הרשת ולא מתאפשרת הגעה למקור החומר הויזאולי, לכן בהתאם לסעיף 27א' לחוק זכויות היוצרים כל אדם הרואה עצמו נפגע עקב בעלות על זכויות היוצרים של תמונה או סרטון מוזמן לפנות להנהלת האתר office@plili.net/plilinew

צרו איתנו קשר בנוגע לכתבה:

    נגישות