חדשות, מגזר ערבי, פלילים

קנס של 200 אלף שקל על חברת 'אבו ענזה מתכות' בשל השלכת פסולת בדרום

בעקבות חקירה פלילית שביצעה המשטרה הירוקה של המשרד להגנת הסביבה וכתבי אישום שהגישה: בית משפט השלום בבאר שבע הטיל קנס בסך של 200 אלף שקל על חברת אבו ענזה מתכות, על מנהל החברה, ועל עובד נוסף, בגין השלכת פסולת ביתית ברשות הרבים בעיר רהט באופן בלתי חוקי, ובשל הובלת פסולת בהיעדר רישיון

השרה להגנת הסביבה, גילה גמליאל: "בחסות החשיכה ובהסוואה, תפס המשרד להגנת הסביבה פעילות בלתי חוקית מאורגנת שנועדה לחסוך כסף על חשבון בריאות הציבור והסביבה, כאשר פסולת ביתית הושלכה באזור סביבת מגורים בעיר רהט. המשרד להגנת הסביבה ממשיך לפעול בנחישות על מנת לשמור על כך שמערך הטיפול בפסולת יפעל בצורה חוקית, למען הציבור והסביבה"

בעקבות פעילות מבצעית וחקירה פלילית שניהלה המשטרה הירוקה של המשרד להגנת הסביבה, הרשיע באחרונה בית משפט השלום בבאר שבע את חברת אבו ענזה מתכות בע"מ, את בעליה ואת מנהל החברה, בגין ריבוי עבירות של לכלוך והשלכת פסולת ברשות הרבים, וכן בגרימת ריח חזק או בלתי סביר המפריע או עלול להפריע לציבור. בנוסף, בית המשפט הרשיע את החברה ומנהלה גם בעבירה של עיסוק ללא רישיון עסק או היתר זמני. מנהל החברה הורשע בגין הפרת חובתו למנוע את עבירות החברה, כנושא משרה בה.

על פי כתב האישום שהגישה המשטרה הירוקה של המשרד להגנת הסביבה אחרי חקירה ממושכת ופעילות מבצעית, בין החודשים אוקטובר לדצמבר 2017 השליכו הנאשמים פסולת ביתית ברשות הרבים בעיר רהט באמצעות מכולות ומשאיות. הפעילות העבריינית נעשתה במסווה, לעיתים בחסות החשיכה וללא לוחיות רישוי, ובהיעדר רישיון עסק להובלת פסולת מאתר פסולת בלוד אל אתרים בדרום.

צילום ארכיון: אילוסטרציה

מפקחי המשטרה הירוקה של המשרד להגנת הסביבה תפסו על חם עובד של החברה כשהוא מעביר מכולה עמוסה בפסולת מתחנת המעבר שהופעלה ממול לגבעות בר, לעבר הרחבת העיר רהט. בפסיקה נקבע כי הנאשם ביצע מעשים אלו בשעת לילה, תוך נסיעה במשאית ללא לוחית רישוי, באישור ובידיעת בעל החברה.

בנוסף, כעולה מכתב האישום שהגיש המשרד להגנת הסביבה, נהגו הנאשמים וכן אחרים מטעמם להוביל באופן תדיר פסולת ביתית מאתר פסולת בלוד אל אתרי הפסולת דודאים או גני הדס, מבלי שהיו בידיהם הרישיונות וההיתרים הנדרשים על פי דין.

בית המשפט גזר על הנאשמים את העונשים הבאים: על חברת אבו ענזה מתכות בע"מ הוטל קנס בסך 120 אלף שקל; על בעל החברה, עאדל אבו ענזה, הוטל קנס בסך 60 אלף שקל; ועל מנהל החברה, אמראן מסאללם, הוטל קנס בסך 20 אלף שקל. בנוסף הוטלו על הנאשמים התחייבויות להימנע מהעבירות שבהן הורשעו למשך 3 שנים ועל בעל החברה והמנהל הוטלו מאסרים על תנאי.

השופט הבכיר ג'ורג' אמוראי מבית משפט השלום בבאר שבע פסק, כי מדובר בריבוי עבירות אשר יצרו סיכון ממשי לפגיעה באיכות הסביבה, באיכות האוויר וסיכון לזיהום הקרקע, וכן ביצירת מפגע של ריח חריף, וזאת בתוך סביבת מגורים בתחום השיפוט של העיר רהט. עוד הוסיף, כי העבירות בוצעו מתוך מניע כלכלי במסגרת עסקית ופעילות של חברה בע"מ.

שתף את הכתבה ב:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
אתר החדשות המשפטיות plili.net עושה כל מאמץ לאתר זכויות על תמונות וסרטונים המתפרסמים בו. אולם לעיתים התמונות והסרטונים מופצים ברחבי הרשת ולא מתאפשרת הגעה למקור החומר הויזאולי, לכן בהתאם לסעיף 27א' לחוק זכויות היוצרים כל אדם הרואה עצמו נפגע עקב בעלות על זכויות היוצרים של תמונה או סרטון מוזמן לפנות להנהלת האתר office@plili.net/plilinew

צרו איתנו קשר בנוגע לכתבה:

    נגישות