חדשות, מיסים

מנכ"ל חברת פרסום חשוד בהעלמת הכנסות של 4 מיליון שקלים

בין השנים 2018-2013 הסב חלק מהכנסות החברה השייכות לו, בגובה של כ-4 מיליון ש"ח, לחברה זרה שבבעלותו, תוך ניצול במרמה של פטור ממס לתושב חוזר
יקל על הציבור. אילוסטרציה shutterstock
יקל על הציבור. אילוסטרציה shutterstock

אורי סגל-טור זהב, מנכ"ל חברת קוואליטי סקור, הובא אתמול בפני בית משפט השלום בתל אביב בחשד להעלמת הכנסות בגובה של כ-4 מיליון שקלים תוך ניצול במרמה של הפטור לתושב חוזר ותיק, בדרך של הסבת נכסים שמקורם בחברת קוואליטי סקוור הישראלית ורישומן בחברה זרה. כבוד השופט עופרי נהרי שחרר את החשוד בתנאים מגבילים.

מבקשת המעצר עולה כי החשוד, תושב ירושלים, הוא הבעלים של חברת קוואליטי סקור, העוסקת בתוכן ופרסום אינטרנטי בישראל, יחד עם עוד שני שותפים נוספים. בעקבות מידע שהגיע מפקיד שומה תל אביב 3, נפתחה חקירה בפקיד שומה חקירות תל אביב כנגד סגל-טור זהב, בחשד כי בין השנים 2018-2013 הסב חלק מהכנסות החברה השייכות לו, בגובה של כ-4 מיליון ש"ח, לחברה זרה שבבעלותו, תוך ניצול במרמה של פטור ממס לתושב חוזר ותיק אשר הוא זכאי לו, במטרה להתחמק ממס.

במסגרת החקירה, הגיעו חוקרי היחידה לחיפושים בביתו של החשוד, של שותפיו ושל מעורבים נוספים בפרשה, וכן למשרדי החברות המעורבות, שם תפסו מסמכים רבים. בנוסף, נחקרו החשוד, שותפיו ומעורבים נוספים.

מחומרי החקירה שנאספו עד כה וכן במסגרת גילוי מרצון שהגיש אחד מהשותפים, עולה כי החשוד הסב הכנסות אשר היו צריכות להיות מדווחות ולהתמסות כדין בישראל בידי קוואליטי סקור, אל חברה זרה  שבבעלותו. עוד עולה כי על ההכנסות שנרשמו בדוחותיו של החשוד בשנת 2016 בלבד, בסכום מצטבר של כ-4 מלש"ח, הצהיר החשוד כהכנסות פטורות וטען כי מדובר בהכנסות מחברה זרה שהוקמה בחו"ל טרם עלה לארץ ומשכך פטורות ממס בישראל בהיותו תושב חוזר.

כבוד השופט, סגן הנשיא עופרי נהרי שחרר את החשוד בתנאים מגבילים בהם הפקדת מזומן בסך 150,000 ש"ח, התחייבות עצמית על סך 400,000 ש"ח ערבות צד ג' בסך 200,000 ש"ח.


רוצים עו"ד פלילי?

עו"ד פלילי רפאל ציק

 

 

 

שתף את הכתבה ב:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
אתר החדשות המשפטיות plili.net עושה כל מאמץ לאתר זכויות על תמונות וסרטונים המתפרסמים בו. אולם לעיתים התמונות והסרטונים מופצים ברחבי הרשת ולא מתאפשרת הגעה למקור החומר הויזאולי, לכן בהתאם לסעיף 27א' לחוק זכויות היוצרים כל אדם הרואה עצמו נפגע עקב בעלות על זכויות היוצרים של תמונה או סרטון מוזמן לפנות להנהלת האתר office@plili.net/plilinew

צרו איתנו קשר בנוגע לכתבה:

    נגישות