חדשות, מרחבי האתר, פלילים

המשטרה הירוקה פשטה על אתרי פסולת פיראטיים בצפון: הוחרם ציוד וחשודים נעצרו

על-פי החשד, באתרים המדוברים החולשים על כמה דונמים, הושלכה פסולת מגוונת הכוללת פסולת גושית, פסולת בניין, פסולת תעשייתית ופסדים

אנשי המשטרה הירוקה של המשרד להגנת סביבה, פשטו בימים האחרונים על שלושה אתרים פיראטיים להשלכת פסולת לא חוקית בשטחים פתוחים בעין מאהל שבצפון.

חקירת הנושא החלה בצורה סמויה וכללה איסוף ממצאים על השלכת פסולת באופן פיראטי במרחב הציבורי באזור. לאחר גיבוש הראיות ניתן האות והפעילות הפכה לגלויה על שלושה אתרים.

על-פי החשד, באתרים המדוברים החולשים על כמה דונמים, הושלכה פסולת מגוונת הכוללת פסולת גושית, פסולת בניין, פסולת תעשייתית ופסדים.

קראו גם: 

קנס של 200 אלף שקל על חברת 'אבו ענזה מתכות' בשל השלכת פסולת בדרום

חשד: תושב רמת גן הפעיל תחנת מעבר פיראטית לאשפה

הכוחות עיכבו שני חשודים וכן נתפסו ארבע משאיות ושופל, שאיתם תועדו החשודים מבצעים את העבירות הסביבתיות. הכלים הועברו לחניון ייעודי, והחשודים עוכבו ונלקחו לחקירה במשרדי המשטרה הירוקה של המשרד להגנת הסביבה.

יוסי בר, מנהל המשטרה הירוקה של המשרד להגנת הסביבה אמר כי "הפעילות של הכוחות הביאה לעצירת הפגיעה החמורה בסביבה. המשרד ימשיך לטפל במפגעים סביבתיים, כמו השלכות פסולת לא חוקיות, בפיקוח הדוק ואכיפה נוקשה כדי לשמור על בריאות הציבור והסביבה.

"מחוז צפון של המשרד להגנת הסביבה ישלים את הליכי האכיפה המנהליים בהתאם לסמכויותיו ככל שיידרש, על מנת להביא לניקוי השטח".

צילום: המשרד להגנת הסביבה

פעילות האכיפה נערכה בשיתוף גורמי הפיקוח של מחוז צפון במשרד להגנת הסביבה; מדור הגנת הסביבה של משטרת ישראל ורשות הטבע והגנים.

במשרד להגנת הסביבה מוסיפים כי המשטרה הירוקה היא הזרוע העיקרית העומדת לרשות המשרד בתחום האכיפה וההרתעה. תפקידה המרכזי לאכוף את החוקים, התקנות והצווים בנושא איכות הסביבה בישראל. בין הנושאים שתחת אחריותה עומדים  הפיקוח , אכיפה סביבתית, אכיפת מפגעים, צווי ניקיון, קיום במצעי אכיפה ואיסוף ראיות, ניהול תיקי חקירה, קנסות, תפיסות כלים, טיפול בזיהום כלי רכב ושיתוף פעולה עם גופים מוניציפאליים נוספים.

המשטרה הירוקה מחולקת לשישה מחוזות גאוגרפים – מחוז צפון – מונה 5 מפקחים, מחוז חיפה – 4, מחוז מרכז – 3, מחוז ירושלים – 4, מחוז תל אביב – 4 ומחוז דרום – מונה 4 מפקחים.


רוצים עו"ד פלילי?

עו"ד אבי חימי

שתף את הכתבה ב:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
אתר החדשות המשפטיות plili.net עושה כל מאמץ לאתר זכויות על תמונות וסרטונים המתפרסמים בו. אולם לעיתים התמונות והסרטונים מופצים ברחבי הרשת ולא מתאפשרת הגעה למקור החומר הויזאולי, לכן בהתאם לסעיף 27א' לחוק זכויות היוצרים כל אדם הרואה עצמו נפגע עקב בעלות על זכויות היוצרים של תמונה או סרטון מוזמן לפנות להנהלת האתר office@plili.net/plilinew

צרו איתנו קשר בנוגע לכתבה:

    נגישות