חדשות, פלילים

חוות גז לא חוקית עם 600 בלוני גז אותרה בדרום

חוות גז אשר פעלה באופן לא חוקי אותרה בנגב ונתפסו 600 בלוני גז בנפחים שונים, 2 משאבות גז ושני רכבי טנדר אשר עפ"י החשד שימשו לחלוקת גז
חוות גז שאותרה ברהט - דוברות המשטרה

משטרת ישראל בשילוב גורמי אכיפה פשטו על מתחם ברהט ואיתרו חוות גז לא חוקית עם 600 בלוני גז בשווי משוערך של כמיליון ש"ח.

בפעילות אכיפה משולבת שנערכה בידי שוטרי תחנת רהט, תביעות רישוי עסקים בשיתוף גורמי אכיפה בהם רשויות המס, המשרד להגנת הסביבה, המשטרה הירוקה, מנהל הדלק והגז- חוליית תשתיות הגנ"ס, נאספו ראיות כנגד 4 בתי עסק המעידות על ניהול עסקים בהעדר ניהול ספרים ואי עמידה בחוק המזומנים.

בין היתר אותרה חוות גז אשר פעלה באופן לא חוקי ונתפסו 600 בלוני גז בנפחים שונים, 2 משאבות גז ושני רכבי טנדר אשר עפ"י החשד שימשו לחלוקת גז. כלל הממצאים הועברו להמשך טיפול במחלקות המשפטיות של היחידות האוכפות.

"פעילות האכיפה המשולבת הנה חלק ממגוון פעילויות אותן מובילה משטרת ישראל יחד עם גורמי האכיפה הנוספים למען בטחון ושלום הציבור", נמסר מהמשטרה.

חוות גז שאותרה ברהט – דוברות המשטרה
קראו גם:
מעל 3 שנים בפנים: הוחמר עונשו של מנהל חברות לדלק שהעלים מס בגובה מיליוני שקלים
שוק הגז הפיראטי: 4 זומנו לחקירה על הפעלת מקומות ללא אישור
מה מצאו השוטרים במחנה הפליטים שועפאט?

לפני כחצי שנה נתפסו מצבורי גז נוספים כאלה. השוטרים ופקחי משרד האנרגיה, הגיעו אל 2 מגרשים פיראטים בחדרה ובפרדס חנה אשר שימשו על פי החשד כמקום לאחסון בלוני גז וכן משאיות המובילות גז באופן פיראטי ללא האישורים ותקני הבטיחות הקבועים בחוק, כאשר במגרשים נתפסו והועברו לאחסנה כ-300 מיכלי גז שהוחזקו על פי החשד ללא אישורים מתאימים ומשאיות ששימשו על פי החשד להובלת המיכלים.

ארבעה עובדי המגרשים, תושבי טמרה וחדרה בשנות ה 30 לחייהם זומנו למשרד האנרגיה, לצד פתיחה בהליך פלילי נגד בעלי המגרשים בחשד לניהול עסק ללא רישיון וללא עמידה בתקני הבטיחות הקבועים בחוק.

במשרד האנרגיה מזכירים כי רכישת גז או התקנת מתקן גז באמצעות גורם בלתי מורשה מסכנת את האזרחים ואסורה בחוק. "לאספקת גז בטיחותית, אמינה וחוקית, התקשרו אך ורק עם ספק גז מורשה, המופיע ברשימת ספקי הגז המורשים. משרד האנרגיה מעניק רישיון לאספקת גז רק למי שעמד בכל הקריטריונים והדרישות. ספק גז מורשה חייב לבדוק את מתקן הגז לפני חיבורו ולוודא שהוא אינו מסכן חיים או רכוש, ולבצע בדיקות תקופתיות. הספק חייב להעסיק רק טכנאי גז בעלי הסמכה ורישיון, להפעיל מוקד חירום ארצי לקבלת הודעות על דליפות גז וליקויי בטיחות, ולערוך כיסוי ביטוחי כנדרש בחוק".


הסתבכת בעבר בפלילים? בחן את האפשרות למחוק את הרישום באמצעות השאלון

שלב 1 מתוך 6

  • רישום פלילי נקי מהווה לעתים תנאי סף לחברות במוסדות יוקרתיים או תנאי קבלה לתחומי עיסוק נחשקים. לעיתים אפילו חקירה סתמית במשטרה המתבררת לבסוף כלא קשורה אלינו, עלולה להסתיים בתיעוד אשר עשוי להשפיע על עתידנו החברתי והמקצועי ובלא מעט מקרים גם על תדמיתנו האישית.


מחפשים עו"ד פלילי?

עו"ד יוסי חמצני – עבירות מיסים, הלבנת הון ועבירות כלכליות

שתף את הכתבה ב:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
אתר החדשות המשפטיות plili.net עושה כל מאמץ לאתר זכויות על תמונות וסרטונים המתפרסמים בו. אולם לעיתים התמונות והסרטונים מופצים ברחבי הרשת ולא מתאפשרת הגעה למקור החומר הויזאולי, לכן בהתאם לסעיף 27א' לחוק זכויות היוצרים כל אדם הרואה עצמו נפגע עקב בעלות על זכויות היוצרים של תמונה או סרטון מוזמן לפנות להנהלת האתר office@plili.net/plilinew

צרו איתנו קשר בנוגע לכתבה:

    נגישות