חדשות, מרחבי האתר, פלילים

רצח תאיר ראדה | האם רומן זדורוב בדרך להשתחרר מהכלא?

פרקליט המדינה הקים באחרונה צוות של פרקליטים בכירים ממחוזות שונים, שלא עסקו בתיק זה בעבר, וביקש מהם ללמוד מחדש את התיק ולבחון את ההיתכנות המעשית לניהולו, ככל שיחליט לעשות כן
רומן זדורוב

פרקליטות מחוז צפון (פלילי) הגישה לביהמ"ש המחוזי בנצרת בקשה מוסכמת לדחיית מועד הדיון שנקבע להיום (שלישי), בבקשתו של רומן זדורוב להשתחרר ממעצר. השופט ערפאת טאהא נענה לבקשה וקבע את הדיון ליום 26 ביולי.

בד בבד, נענה סגן הנשיא, השופט אשר קולה, לבקשה נוספת שהגישה הפרקליטות, בהסכמת ההגנה, למתן ארכה בת שבועיים, עד ליום 15 ביולי, לשם מתן הודעה על החלטתה בדבר ניהול משפט חוזר בעניינו של זדורוב. בבקשה המוסכמת נאמר, כי לבקשתו של בא-כוחו של זדורוב, עו"ד ירום הלוי, נערכה אתמול פגישה בין הלוי לבין פרקליט המדינה החדש עמית איסמן וגורמים בפרקליטות המדינה, במהלכה פרס הסניגור שלל נימוקים שנועדו לשכנע כי אין מקום לקיים משפט חוזר בעניינו של זדורוב – ויש לשחררו ממאסר.

כדי לאפשר את השלמת בחינת העניין, על כל היבטיו, וכן את טענותיו של עו"ד הלוי, התבקש ביהמ"ש לתת ארכה למסירת ההחלטה בדבר ניהול המשפט החוזר.

פרקליט המדינה הקים באחרונה צוות של פרקליטים בכירים ממחוזות שונים, שלא עסקו בתיק זה בעבר, וביקש מהם ללמוד מחדש את התיק ולבחון את ההיתכנות המעשית לניהולו, ככל שיחליט לעשות כן.

רצח תאיר ראדה (בת ה-13 במותה) התרחש ב-6 בדצמבר 2006, בתא שירותים, במבנה חטיבת הביניים של בית הספר התיכון "נופי גולן" שבקצרין.

ב-14 בספטמבר 2010, הרשיע בית המשפט המחוזי בנצרת ברצח את רומן זדורוב, אזרח אוקראיני, בן 29 ששהה בישראל באשרת תייר, שעבד כרצף בבית הספר שבו למדה הנרצחת, ודן אותו למאסר עולם. זדורוב ערער על הרשעתו ובית המשפט העליון הורה לבית המשפט המחוזי לעיין בראיות חדשות ולשקול. זדורוב הורשע שוב, ובערעור נוסף אישר בית המשפט העליון את פסק הדין ברוב קולות.

על החלטה זאת הגיש זדורוב בקשה לדיון נוסף, אך בקשתו נדחתה. הפרשה זכתה להד ציבורי נרחב וכיסוי תקשורתי חריג בהיקפו שנמשך שנים ארוכות לאחר הרצח.

מספר סרטים וסדרה נעשו על הפרשה. בין הסיבות להתעניינות הנמשכת חשיפה ופרסום לציבור של חומר ראיות חדש על ידי פרקליטי זדורוב ואחרים, שמוכיח לדעתם את חפותו. בעקבות טענות אלה החליט בית המשפט העליון במאי 2021 על עריכת משפט חוזר לזדורוב – שכעת כאמור מצוי בסימן שאלה בערבות מינוי פרקליט המדינה החדש.


רוצים עו"ד פלילי?

סניגור פלילי – עו"ד מיכאל כרמל

 

 

 

שתף את הכתבה ב:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
אתר החדשות המשפטיות plili.net עושה כל מאמץ לאתר זכויות על תמונות וסרטונים המתפרסמים בו. אולם לעיתים התמונות והסרטונים מופצים ברחבי הרשת ולא מתאפשרת הגעה למקור החומר הויזאולי, לכן בהתאם לסעיף 27א' לחוק זכויות היוצרים כל אדם הרואה עצמו נפגע עקב בעלות על זכויות היוצרים של תמונה או סרטון מוזמן לפנות להנהלת האתר office@plili.net/plilinew

צרו איתנו קשר בנוגע לכתבה:

    נגישות