חדשות, פלילים

9.5 שנות מאסר נגזרו על הגננת המתעללת כרמל מעודה

היא הורשעה בשורת סעיפי התעללות ותקיפת קטין, במשפחתון שניהלה – "בייבי לאב": "פגעה בגופם, הטילה עליהם מורא ופחד, השפילה אותם ובחלק ממעשיה העמידה אותם בסיכון משמעותי לפגיעה חמורה"

בית המשפט המחוזי בלוד גזר היום (חמישי) 9.5 שנות מאסר בפועל ושלוש שנים על תנאי על כרמל מעודה שהורשעה בהתעללות בפעוטות.

היא הורשעה בשורת סעיפי התעללות ותקיפת קטין, במשפחתון שניהלה – "בייבי לאב". סניגורה של מעודה ביקש לעכב את תחילת העונש כדי לשקול הגשת ערעור. השופט הורה על עיכוב כניסתה לכלא, ל-6 בספטמבר, אז תתייצב בנווה תרצה.

שנתיים חלפו מאז התפוצצה ביוני 2019 פרשת התעללות חמורה בפעוטות שביצעה מעודה, כשלצדה סייעת נוספת – שמשפטה עוד מתנהל בימים אלה.

הפרשה זעזעה את כל הרחוב הציבורי בישראל ואלפים להפגנות קולניות במחאה נגד המעשים, שכללו קשירות, מכות, טלטולים והשפלות בגן הילדים, והכל רחוק מעיני ההורים – אך לא רחוק מעיני מצלמות הגן – שתיעדו הכל. המחאות אף כללו את שריפת הגן עצמו, שהיה בבית משפחת מעודה בראש העין. נגד המצית אדיר רצון – הוגש כתב אישום והוא נשלח לכלא, תוך שהוא מצהיר שלא ישלם פיצוי עבור הנזק שגרם.

מעודה הורשעה בדצמבר 2020 ב-17 סעיפי התעללות ותקיפה של 11 פעוטות בגילאי 3 חודשים עד 3 שנים.

מעודה
גזר הדין של כרמל מעודה – איתמר שוורץ

בית המשפט קבע שהנאשמת, אשר היתה אמונה על הטיפול בתינוקות ובפעוטות רכים, "פגעה בגופם, הטילה עליהם מורא ופחד, השפילה אותם ובחלק ממעשיה העמידה אותם בסיכון משמעותי לפגיעה חמורה בשלמות גופם ובהתפתחותם הפיזית והרגשית התקינה. מדובר בתינוקות ובפעוטות שהם באופן מובהק חסרי ישע, תלויים תלות מוחלטת במטפלים בהם, והם טרם למדו לבטא את עצמם באופן שיוכלו לתאר את הפגיעה בהם ולהגן על עצמם".

"הנאשמת", נכתב עוד, "מעלה קשות באמון שניתן בה על ידי הורי נפגעי העבירה, אשר הפקידו בידה את היקר להם מכל, מתוך ציפייה טבעית שהנאשמת תטפל בהם במסירות ותשמור על שלומם וביטחונם".

השופט ציין בגזר הדין כי הגיעה העת להחמיר את רמת הענישה בעבירות של התעללות בקטינים ובחסרי ישע, בפרט כאשר עסקינן בריבוי מקרים של התעללות על-ידי גננת בפעוטות רכים בשנים. "ואולם, כתב, "בהתאם לפסיקה, גם כאשר מחמירים את רמת הענישה, יש לעשות כן באופן הדרגתי. זאת כדי להבטיח את עקרון שוויון הנאשמים בפני החוק".


הסתבכת בעבר בפלילים? בחן את האפשרות למחוק את הרישום באמצעות השאלון

שלב 1 מתוך 6

  • רישום פלילי נקי מהווה לעתים תנאי סף לחברות במוסדות יוקרתיים או תנאי קבלה לתחומי עיסוק נחשקים. לעיתים אפילו חקירה סתמית במשטרה המתבררת לבסוף כלא קשורה אלינו, עלולה להסתיים בתיעוד אשר עשוי להשפיע על עתידנו החברתי והמקצועי ובלא מעט מקרים גם על תדמיתנו האישית.


מחפשים עו"ד פלילי?

עורך דין שאול דבח

שתף את הכתבה ב:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
אתר החדשות המשפטיות plili.net עושה כל מאמץ לאתר זכויות על תמונות וסרטונים המתפרסמים בו. אולם לעיתים התמונות והסרטונים מופצים ברחבי הרשת ולא מתאפשרת הגעה למקור החומר הויזאולי, לכן בהתאם לסעיף 27א' לחוק זכויות היוצרים כל אדם הרואה עצמו נפגע עקב בעלות על זכויות היוצרים של תמונה או סרטון מוזמן לפנות להנהלת האתר office@plili.net/plilinew

צרו איתנו קשר בנוגע לכתבה:

    נגישות