חדשות, שב"ס

פרקליט המדינה החליט: משפט חוזר לרומן זדורוב

נקבע: משפט חוזר לרומן זדורוב
רומן זדורוב Photo by Yonatan Sindel/Flash90

הפרקליטות הודיעה לבית המשפט המחוזי בנצרת כי פרקליט המדינה, עמית איסמן, החליט לנהל בשנית את משפטו של רומן זדורוב, הנאשם ברצח הנערה תאיר ראדה ז"ל ב-2006. הודעה על כך נמסרה גם לסניגורו של זדורוב.

בעקבות החלטת המשנה לנשיאת בית המשפט העליון, כב' השופט חנן מלצר, שקיבל את הבקשה לערוך משפט חוזר בעניינו של זדורוב, הקים פרקליט המדינה צוות פרקליטים ותיקים ומנוסים, ממחוזות שונים, אשר לא היו מעורבים בכל שלב שהוא בניהול תיק זדורוב.

הצוות התבקש על ידי פרקליט המדינה לעבור על כלל הראיות בתיק, ולבחון מחדש את התשתית הראייתית הקיימת בתיק, על מנת להמליץ בפניו האם קיים סיכוי סביר להרשעתו של זדורוב. הצוות התבקש לבחון גם את הצורך בהשלמות חקירה והעברת חומרים שנאספו במהלך השנים.

רצח תאיר ראדה | האם רומן זדורוב בדרך להשתחרר מהכלא?

בחינה מחדש של הרשעת רומן זדורוב

לאחר שהצוות בחן את כלל חומרי החקירה לעומקם, כמו גם את הטענות השונות שהעלה סניגורו של זדורוב, עו"ד ירום הלוי, בפגישתו עם פרקליט המדינה, המליץ הצוות בפני פרקליט המדינה לנהל את התיק בשנית. המלצה זו עולה בקנה אחד גם עם המלצתם של המשנה הפלילי לפרקליט המדינה, מנהלת המחלקה הפלילית וכן צוות הפרקליטים שטיפל בתיק במסגרת הבקשה למשפט חוזר.

לאחר בחינת הדברים ולאחר שקיים דיונים בלשכתו, החליט פרקליט המדינה לאמץ את העמדה לפיה קיים סיכוי סביר להרשעתו של זדורוב ברצח תאיר ראדה ז"ל, וכי יש עניין ציבורי של ממש בניהול משפטו בשנית.

בתוך כך, הודיע פרקליט המדינה על החלטתו לגנוז את התיק שנפתח בשעתו בעניינה של אולה קרבצ'נקו (א"ק) מחוסר אשמה, והודעה על כך נמסרה לבא-כוחה.

רצח תאיר ראדה (בת ה-13 במותה) התרחש ב-6 בדצמבר 2006, בתא שירותים, במבנה חטיבת הביניים של בית הספר התיכון "נופי גולן" שבקצרין.

עוד בנושא:
תיק זדורוב: כי הפרקליטות לעולם אינה טועה
ההחלטה להעמיד את זדורוב לדין: 50 בקשות לראיין את יוצרי צל של אמת
גיוס המונים לטובת משפטו של רומן זדורוב
על הודאת שווא: מה גורם לחף מפשע להודות בעבירה שלא ביצע?

ב-14 בספטמבר 2010, הרשיע בית המשפט המחוזי בנצרת ברצח את רומן זדורוב, אזרח אוקראיני, בן 29 ששהה בישראל באשרת תייר, שעבד כרצף בבית הספר שבו למדה הנרצחת, ודן אותו למאסר עולם. זדורוב ערער על הרשעתו ובית המשפט העליון הורה לבית המשפט המחוזי לעיין בראיות חדשות ולשקול. זדורוב הורשע שוב, ובערעור נוסף אישר בית המשפט העליון את פסק הדין ברוב קולות.

על החלטה זאת הגיש זדורוב בקשה לדיון נוסף, אך בקשתו נדחתה. הפרשה זכתה להד ציבורי נרחב וכיסוי תקשורתי חריג בהיקפו שנמשך שנים ארוכות לאחר הרצח.

מספר סרטים וסדרה נעשו על הפרשה. בין הסיבות להתעניינות הנמשכת חשיפה ופרסום לציבור של חומר ראיות חדש על ידי פרקליטי זדורוב ואחרים, שמוכיח לדעתם את חפותו. בעקבות טענות אלה החליט בית המשפט העליון במאי 2021 על עריכת משפט חוזר לזדורוב – שכעת כאמור מצוי בסימן שאלה בערבות מינוי פרקליט המדינה החדש.

להצטרפות למאבק הציבורי – לחצו כאן: רומן זדורוב חף מפשע. הגיע הזמן לעשות צדק!

אימפקט שירותי תוכן בע"מ, המחזיקה באתר פלילי.נט, מספקת ייעוץ למאבק למען משפט חוזר לרומן זדורוב
.
.

הסתבכת בעבר בפלילים? בחן את האפשרות למחוק את הרישום באמצעות השאלון

שלב 1 מתוך 6

  • רישום פלילי נקי מהווה לעתים תנאי סף לחברות במוסדות יוקרתיים או תנאי קבלה לתחומי עיסוק נחשקים. לעיתים אפילו חקירה סתמית במשטרה המתבררת לבסוף כלא קשורה אלינו, עלולה להסתיים בתיעוד אשר עשוי להשפיע על עתידנו החברתי והמקצועי ובלא מעט מקרים גם על תדמיתנו האישית.


מחפשים עו"ד פלילי?

עו"ד פלילי דניאל טורמן

שתף את הכתבה ב:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
אתר החדשות המשפטיות plili.net עושה כל מאמץ לאתר זכויות על תמונות וסרטונים המתפרסמים בו. אולם לעיתים התמונות והסרטונים מופצים ברחבי הרשת ולא מתאפשרת הגעה למקור החומר הויזאולי, לכן בהתאם לסעיף 27א' לחוק זכויות היוצרים כל אדם הרואה עצמו נפגע עקב בעלות על זכויות היוצרים של תמונה או סרטון מוזמן לפנות להנהלת האתר office@plili.net/plilinew

צרו איתנו קשר בנוגע לכתבה:

    נגישות