חדשות, מיסים

פקיד מס הכנסה חשד שמוכר רהיטי ילדים מהמרכז מעלים הכנסות – וזה מה שהתגלה

פקיד השומה מרכז חשד בבעל העסק כי הוא אינו מדווח על ההכנסות – ואז התברר: חשד להעלמת הכנסות של 5.3 מיליון ש"ח
השוד בחנות הנוחות, מתוך סרטון האבטחה

גל צימרינג, העוסק במכירת רהיטי ילדים, הובא השבוע בפני בית משפט השלום בתל אביב-יפו בחשד להעלמת הכנסות בסכום של כ-5.3 מיליון ש"ח.

על פי בקשת המעצר, במסגרת פעילות שביצע פקיד שומה חקירות מרכז, עלה חשד כי צימרינג, תושב יהוד, אינו מדווח לרשויות המס על מלוא הכנסותיו מעסקו. בעקבות החשדות, נפתחה חקירה גלויה כנגדו, במסגרתה נתפסו מסמכים מעסקו ומביתו של החשוד וממייצגו.

מהחקירה עולה החשד כי בין השנים 2014-2020 לא דיווח צימרינג על כ-5.3 מיליון ש"ח לפחות, אשר התקבלו לרוב מכרטיסי אשראי וזאת במטרה להתחמק מתשלום מס.

צימרינג נעצר בעקבות מהלך נרחב של חטיבת השומה והביקורת ברשות המסים לאיתור העלמת הכנסות מכרטיסי אשראי, במסגרתה נערכה השוואה באמצעות כלים טכנולוגים מתקדמים (BI) בין נתוני סליקת אשראי, לדיווחים שהועברו על ידי נישומים. בשנה האחרונה נעצרו מספר חשודים בהעלמת מס כתוצאה מהמהלך, והרשות תמשיך לפעול לאיתור העלמות נוספות.

כבוד השופט אור ממון מבית משפט השלום בתל אביב-יפו שחרר את צימרינג בתנאים מגבילים ביניהם התחייבות עצמית על סך 300,000 ש"ח, ערבות צד ג' על סך 150 אלף ש"ח  הפקדת מזומן על סך 25 אלף ש"ח , וצו עיכוב יציאה מהארץ ל-180 יום.

רשות המסים, ארכיון.

במקרה אחר, שנחשף בחודש יוני השנה, אורי סגל-טור זהב, מנכ"ל חברת קוואליטי סקור, הובא אתמול בפני בית משפט השלום בתל אביב בחשד להעלמת הכנסות בגובה של כ-4 מיליון שקלים תוך ניצול במרמה של הפטור לתושב חוזר ותיק, בדרך של הסבת נכסים שמקורם בחברת קוואליטי סקוור הישראלית ורישומן בחברה זרה. כבוד השופט עופרי נהרי שחרר את החשוד בתנאים מגבילים.

מבקשת המעצר עולה כי החשוד, תושב ירושלים, הוא הבעלים של חברת קוואליטי סקור, העוסקת בתוכן ופרסום אינטרנטי בישראל, יחד עם עוד שני שותפים נוספים. בעקבות מידע שהגיע מפקיד שומה תל אביב 3, נפתחה חקירה בפקיד שומה חקירות תל אביב כנגד סגל-טור זהב, בחשד כי בין השנים 2018-2013 הסב חלק מהכנסות החברה השייכות לו, בגובה של כ-4 מיליון ש"ח, לחברה זרה שבבעלותו, תוך ניצול במרמה של פטור ממס לתושב חוזר ותיק אשר הוא זכאי לו, במטרה להתחמק ממס.

במסגרת החקירה, הגיעו חוקרי היחידה לחיפושים בביתו של החשוד, של שותפיו ושל מעורבים נוספים בפרשה, וכן למשרדי החברות המעורבות, שם תפסו מסמכים רבים. בנוסף, נחקרו החשוד, שותפיו ומעורבים נוספים.


הסתבכת בעבר בפלילים? בחן את האפשרות למחוק את הרישום באמצעות השאלון

שלב 1 מתוך 6

  • רישום פלילי נקי מהווה לעתים תנאי סף לחברות במוסדות יוקרתיים או תנאי קבלה לתחומי עיסוק נחשקים. לעיתים אפילו חקירה סתמית במשטרה המתבררת לבסוף כלא קשורה אלינו, עלולה להסתיים בתיעוד אשר עשוי להשפיע על עתידנו החברתי והמקצועי ובלא מעט מקרים גם על תדמיתנו האישית.


מחפשים עו"ד פלילי?

עו"ד אלכסנדר וסרמן

שתף את הכתבה ב:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
אתר החדשות המשפטיות plili.net עושה כל מאמץ לאתר זכויות על תמונות וסרטונים המתפרסמים בו. אולם לעיתים התמונות והסרטונים מופצים ברחבי הרשת ולא מתאפשרת הגעה למקור החומר הויזאולי, לכן בהתאם לסעיף 27א' לחוק זכויות היוצרים כל אדם הרואה עצמו נפגע עקב בעלות על זכויות היוצרים של תמונה או סרטון מוזמן לפנות להנהלת האתר office@plili.net/plilinew

צרו איתנו קשר בנוגע לכתבה:

    נגישות