חדשות, פלילים

בית המשפט החליט לשחרר את רומן זדורוב למעצר בית – הפרקליטות תערער

השופט כי זדורוב יפקיד עוד 180 אלף שקל לקופת בית המשפט בטרם ייצא לביתו, אולם הביצוע יתעכב עד לאחר ההחלטה בערעור הפרקליטות
נקבע: משפט חוזר לרומן זדורוב
רומן זדורוב Photo by Yonatan Sindel/Flash90

בית המשפט המחוזי בנצרת החליט לשחרר בצהריים את רומן זדורוב למעצר בית באיזוק אלקטרוני. ואולם, מיד לאחר מכן הודיעה הפרקליטות כי תערער על ההחלטה לעליון – מה שמעכב את ביצוע ההחלטה ב-48 שעות. ב

במסגרת החלטתו פסל השופט ערפאת טאהא את אחד מחמשת המפקחים המיועדים בשל גילו הצעיר. כמו כן מכיוון שהמפקחים אינם בעלי הכנסות גבוהות והתקשו לעמוד בערבויות, הורה השופט כי זדורוב יפקיד עוד 180 אלף שקל לקופת בית המשפט.

בתחילת חודש אוגוסט קבע בית המשפט המחוזי בנצרת כי זדורוב ישוחרר למעצר בית – במהלך המשפט החוזר בפרשת רצח תאיר ראדה. בדיון שהתקיים אז, טענה הפרקליטות שקיימת מסוכנות לציבור מצדו של זדורוב – שכן מדובר במואשם ברצח. סנגורו של זדורוב, עו"ד ירום הלוי, שביקש לשחררו טען כי הסיבה שזדורוב לא יצא לחופשות היא משום שעונשו לא נקצב על-ידי הנשיא. הוא ציין כי זדורוב אינו אדם אלים, שהתנהגותו בכלא הייתה מצוינת והוא אף יוצא לעבודה במסגרייה בכלא.

עוד קודם לכן, באמצע חודש יולי, הודיעה הפרקליטות לבית המשפט המחוזי בנצרת כי פרקליט המדינה, עמית איסמן, החליט לנהל בשנית את משפטו של רומן זדורוב, הנאשם ברצח הנערה תאיר ראדה ז"ל ב-2006. בעקבות החלטת המשנה לנשיאת בית המשפט העליון, כב' השופט חנן מלצר, שקיבל את הבקשה לערוך משפט חוזר בעניינו של זדורוב, הקים פרקליט המדינה צוות פרקליטים ותיקים ומנוסים, ממחוזות שונים, אשר לא היו מעורבים בכל שלב שהוא בניהול תיק זדורוב.

להצטרפות למאבק הציבורי – לחצו כאן: רומן זדורוב חף מפשע. הגיע הזמן לעשות צדק!

ב-14 בספטמבר 2010, הרשיע בית המשפט המחוזי בנצרת ברצח את רומן זדורוב, אזרח אוקראיני, בן 29 ששהה בישראל באשרת תייר, שעבד כרצף בבית הספר שבו למדה הנרצחת, ודן אותו למאסר עולם. זדורוב ערער על הרשעתו ובית המשפט העליון הורה לבית המשפט המחוזי לעיין בראיות חדשות ולשקול. זדורוב הורשע שוב, ובערעור נוסף אישר בית המשפט העליון את פסק הדין ברוב קולות.

על החלטה זאת הגיש זדורוב בקשה לדיון נוסף, אך בקשתו נדחתה. הפרשה זכתה להד ציבורי נרחב וכיסוי תקשורתי חריג בהיקפו שנמשך שנים ארוכות לאחר הרצח.

מספר סרטים וסדרה נעשו על הפרשה. בין הסיבות להתעניינות הנמשכת חשיפה ופרסום לציבור של חומר ראיות חדש על ידי פרקליטי זדורוב ואחרים, שמוכיח לדעתם את חפותו. בעקבות טענות אלה החליט בית המשפט העליון במאי 2021 על עריכת משפט חוזר לזדורוב – שכעת כאמור מצוי בסימן שאלה בערבות מינוי פרקליט המדינה החדש.

אימפקט שירותי תוכן בע"מ, המחזיקה באתר פלילי.נט, מספקת ייעוץ למאבק למען משפט חוזר לרומן זדורוב

פגעו בך? השמיצו אותך? בחן את סיכויי התביעה

שלב 1 מתוך 8

  • השמיצו אותך ברשתות החברתיות?
    החוק קובע כי מגיעים לך עד 150,000 ₪ ללא הוכחת נזק.
    לבחינת זכאותך לפיצוי נשמח למילוי השאלון הבא:


מחפשים עו"ד פלילי?

עו"ד פלילי אייל בסרגליק

שתף את הכתבה ב:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
אתר החדשות המשפטיות plili.net עושה כל מאמץ לאתר זכויות על תמונות וסרטונים המתפרסמים בו. אולם לעיתים התמונות והסרטונים מופצים ברחבי הרשת ולא מתאפשרת הגעה למקור החומר הויזאולי, לכן בהתאם לסעיף 27א' לחוק זכויות היוצרים כל אדם הרואה עצמו נפגע עקב בעלות על זכויות היוצרים של תמונה או סרטון מוזמן לפנות להנהלת האתר office@plili.net/plilinew

צרו איתנו קשר בנוגע לכתבה:

    נגישות