חדשות, מיסים

ביקורת פתע של מע"מ בענף שירותי ההסעדה בצפון ובדרום: בעלי עסקים העלימו מיליוני שקלים

לקראת המבצע הוכנה רשימה של עוסקים בפריסה ארצית בענף האטליזים והועברו רשימות יבואני הבשר הגדולים במשק | בין היתר, זה מה שהתגלה
החזיק מעמד חודש בלבד. אילוסטרציה shutterstock
החזיק מעמד חודש בלבד. אילוסטרציה shutterstock

במבצע ארצי של ביקורות מע"מ בעסקים מענף הבשר ושירותי ההסעדה הביתיים, במסגרתו נבדקו 184 עוסקים ברחבי הארץ, חשף שורת ליקויים ביניהם התחמקות מתשלום מע"מ בהיקף של מיליוני שקלים ועסקים פעילים שכלל לא נרשמו במע"מ.

כך לדוגמה במהלך ביקורת באזור הצפון, הגיעו המבקרים לעסק משפחתי בגליל, שבו התברר כי בעוד אח אחד רשום במע"מ כמגדל בקר, האח השני, שמנהל אטליז במקום עובד ללא רישום כלל.

עוד במהלך הביקורת, נתפסו אלפי שקלים שלא נרשמו או תועדו, ומסמכים רבים המעידים על קיום עסקאות ללא רישום. שני האחים הוזמנו למשרדי מע"מ להמשך חקירה, ועל פי הערכה ראשונית הם חשודים בהעלמת כמיליון שקלים.

בביקורת נוספת באזור הצפון, הגיעו המבקרים לביקורת באטליז, שם מצאו את אחיו של בעל העסק בקופה, בעוד בעל העסק עצמו הסתתר מהמבקרים. כשהגיעו המבקרים למקום, ביקש האח שיעזבו את העסק ואף השחיז סכינים בהפגנתיות לעברם. לאחר הצגת צו החיפוש, זוהה בעל העסק והחל לשתף פעולה עם המבקרים. בעת ספירת הקופה עלה כי עסקאות בסכום אלפי שקלים לא הודפסו, וכן נמצאו סרטי קופה ויומנים המפרטים הכנסות ממזומן שלא נרשמו משנת 2017 ועד היום. בעקבות הביקורת ספרי העוסק יפסלו, והתיק הועבר להמשך טיפול במשרדי מע"מ.

החזיק מעמד חודש בלבד. אילוסטרציה shutterstock
אילוסטרציה shutterstock

בבאר שבע, הגיעו המבקרים למשחטה, שם מצאו הפרשים בסך מאות שקלים בקופה. בנוסף, במסגרת בדיקת מלאי שגרתית שנעשית בזמן הביקורת, נמצא כי בעל העסק העלים רכישות של עגלים, בסכום של מעל 162 אלף ₪.

לקראת המבצע הוכנה רשימה של עוסקים בפריסה ארצית בענף האטליזים והועברו רשימות יבואני הבשר הגדולים במשק. כמו כן, נערכו פעולות מקדימות שכללו תצפיות, קניות ניסיון ובדיקת פרסומים ברשתות החברתיות לצורך הצלבתם בביקורות. בנוסף לעסקים שנבדקו, נערכה פעילות אכיפה כנגד 1,277 חייבי מס, מהם נגבו 116,462,576 ₪, ועוקלו 106 כלי רכב.

במבצע השתתפו משרדי מע"מ השונים מרחבי הארץ, בסיוע משרדי מס הכנסה, היחידה הארצית לאכיפת הגבייה, המוסד לביטוח לאומי, משרד הבריאות, משרד החקלאות- יחידת הפיצו"ח, הסיירת הירוקה, המשטרה הירוקה, הרבנות הראשית ומשטרת ישראל.

בשבוע שעבר פרסמנו בפלילינט על גל צימרינג, העוסק במכירת רהיטי ילדים, שהובא בפני בית משפט השלום בתל אביב-יפו בחשד להעלמת הכנסות בסכום של כ-5.3 מיליון ש"ח.על פי בקשת המעצר, במסגרת פעילות שביצע פקיד שומה חקירות מרכז, עלה חשד כי צימרינג, תושב יהוד, אינו מדווח לרשויות המס על מלוא הכנסותיו מעסקו. בעקבות החשדות, נפתחה חקירה גלויה כנגדו, במסגרתה נתפסו מסמכים מעסקו ומביתו של החשוד וממייצגו.

במקרה אחר החודש, שוטרי משמר הגבול של משטרת ישראל בשיתוף גורמי אכיפה נוספים החרימו 10 טונות בשר לא ראוי למאכל בשווי מוערך של כמליון וחצי ש"ח במפעל המספק בשר בצפון הארץ. ממידע שהתקבל ביחידה המרכזית של מג"ב מרכז הוביל לפעילות משותפת של שוטרי מג"ב יחד עם יחידת הפיצו"ח במשרד החקלאות, רשות המיסים, סיירת ירוקה ומשרד העבודה נגד מפעל ביישוב ערערה, בחשד לייבוא לא חוקי של בשר משטחי יהודה ושומרון, זיוף המוצרים ומכירתם לחנויות מוכרות בכלל רחבי הארץ.


הסתבכת בעבר בפלילים? בחן את האפשרות למחוק את הרישום באמצעות השאלון

שלב 1 מתוך 6

  • רישום פלילי נקי מהווה לעתים תנאי סף לחברות במוסדות יוקרתיים או תנאי קבלה לתחומי עיסוק נחשקים. לעיתים אפילו חקירה סתמית במשטרה המתבררת לבסוף כלא קשורה אלינו, עלולה להסתיים בתיעוד אשר עשוי להשפיע על עתידנו החברתי והמקצועי ובלא מעט מקרים גם על תדמיתנו האישית.


מחפשים עו"ד פלילי?

עו"ד שלי אדרי

שתף את הכתבה ב:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
אתר החדשות המשפטיות plili.net עושה כל מאמץ לאתר זכויות על תמונות וסרטונים המתפרסמים בו. אולם לעיתים התמונות והסרטונים מופצים ברחבי הרשת ולא מתאפשרת הגעה למקור החומר הויזאולי, לכן בהתאם לסעיף 27א' לחוק זכויות היוצרים כל אדם הרואה עצמו נפגע עקב בעלות על זכויות היוצרים של תמונה או סרטון מוזמן לפנות להנהלת האתר office@plili.net/plilinew

צרו איתנו קשר בנוגע לכתבה:

    נגישות