חדשות, מרחבי האתר, עבירות רכוש, פלילים

שלוש תחנות דלק פיראטיות נתפסו במרחב כנרת

במטרה סגרו בצו שיפוטי את המתחמים ואומרים כי "עיסוק בדלק ללא רישיון ובאופן פיראטי, הובלתו והתקנתו בניגוד לחוק, מהווים סכנת חיים ממשית לציבור, ועלולים לגרום לפציעות קשות ולמוות"

כוחות משטרה פשטו  השבוע, בשעות הבוקר, על 3 תחנות דלק, שהופעלו ללא התרים, ללא רישיון עסק וחלק מהן גם בניגוד לחוק תכנון ובניה, בכך גם היווו סכנה ממשית לביטחון ושלום הציבור. במהלך הפעילות נלקחו דגימות ממיכלי הדלק.

בנוסף, כל גורמי הרישוי והאכיפה פעלו בהתאם לסמכותם ונמצאו ליקויים על ידי המשרד להגנת הסביבה, כיבוי אש והצלה,משרד העבודה ונפתחה חקירה בגין עבירות תכנון ובניה.

החשודים בגין הפעלת תחנות הדלק ללא אישורים וללא רישיון עסק עוכבו לחקירה על ידי המשטרה, חשודים נוספים זומנו לחקירה במשטרה, בהמשך ובהתאם לחומרי החקירה יגובשו כנגד בעלי תחנות הדלק כתבי אישום בגין עבירה של ניהול עסק ללא רישיון הכוללים גם הודעות על צווי סגירה שיפוטיים במסגרת ההליך השיפוטי.

הפעילות התקיימה בהובלת משטרת ישראל,שוטרי יחידת מתפ"א ובשיתוף גורמי רישוי ואכיפה נוספים: מנהל הדלק במשרד האנרגיה, משרד העבודה – בטיחות, כיבוי אש והצלה, המשרד לאיכות הסביבה, הועדה לתכנון ובניה ובליווי פרקליטות צפון המחלקה האזרחית.

מהמשטרה נמסר כי "עיסוק בדלק ללא רישיון ובאופן פיראטי, הובלתו והתקנתו בניגוד לחוק, מהווים סכנת חיים ממשית לציבור, ועלולים לגרום לפציעות קשות ולמוות, בדגש על אותן תחנות שפועלות בסמיכות לבתי מגורים לכן במטרה למגר את התופעה ולמנוע הקמת תחנות דלק פיראטיות חדשות מתבצעת פעילות משטרתית בשילוב זרועות האכיפה השונים המהווה נדבך נוסף בחיזוק אמון הציבור ובביסוס שלטון החוק.

"פעילות אכיפה משולבת הינה כלי אפקטיבי בלחימה בתופעות פשיעה ובתופעות נוספות לצד ההליך הפלילי.שילוב הזרועות בין כלל גופי האכיפה מבוצע בהובלת משטרת ישראל ומהווה נדבך נוסף בחיזוק אמון הציבור ובביסוס שלטון החוק".

שתף את הכתבה ב:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
אתר החדשות המשפטיות plili.net עושה כל מאמץ לאתר זכויות על תמונות וסרטונים המתפרסמים בו. אולם לעיתים התמונות והסרטונים מופצים ברחבי הרשת ולא מתאפשרת הגעה למקור החומר הויזאולי, לכן בהתאם לסעיף 27א' לחוק זכויות היוצרים כל אדם הרואה עצמו נפגע עקב בעלות על זכויות היוצרים של תמונה או סרטון מוזמן לפנות להנהלת האתר office@plili.net/plilinew

צרו איתנו קשר בנוגע לכתבה:

    נגישות