חדשות, עבירות רכוש, פלילים

בת 30 שניהלה בית הימורים בנהריה תרצה שעות לתועלת הציבור ותשלם קנס כספי

חקירת משטרה הובילה לחשיפת בית הימורים לפני כשנתיים וחצי. כעת גזר בית המשפט את עונשה של הצעירה שהפעילה את המקום, כאשר המשטרה החרימה את הציוד והכסף במלואו
המקום שלפי החשד שימש להימורים. צילום: משטרת ישראל

בית משפט השלום בעכו נתן השבוע גזר דין נגד תושבת נהריה שהפעילה מקום להימורים. במסגרתו נגזר עליה שירות לתועלת הציבור, קנס של 20,000 ש"ח וחילוט כלל הכספים והציוד שנתפסו במקום.

במסגרת פעילות פיקוח ואכיפה יזומה שמבצעת משטרת ישראל בתחום ההימורים אשר גורמים נזק כלכלי רב לכלכלת המדינה בכלל ולאזרחים בפרט, חשפו שוטרי תחנת נהריה במהלך שנת 2018 מקום המשמש להימורים אסורים בנהריה.

בתוך כך תובע הרישוי של מחוז חוף, הגיש נגד מפעילת המקום, תושבת נהריה בשנות ה- 30 לחייה, כתב אישום לבית משפט השלום בעכו כאשר השבוע ניתן נגדה גזר דין במסגרתו נגזרו עליה 200 שעות לתועלת הציבור, קנס בסך 20,000 ש"ח, חולטו הכספים והציוד שנתפסו בארוע וכן הוצא צו סגירה למקום.

מהמשטרה נמסר כי "משטרת ישראל תמשיך לפעול בכל האמצעים העומדים לרשותה במאבקה נגד פעילות של הימורים בלתי חוקיים".

קראו גם:
המשטרה פשטה על בתי הימורים ו.. חילקה דוחות קורונה
שוטרי משטרת עפולה פשטו והחרימו ציוד של מועדון הימורים גדול בעיר
קטינים בשירות המשטרה: שימשו כסוכנים סמויים כדי לתעד מכירת כרטיסי הגרלות לקטינים

​חוק העונשין, התשל"ז-1977, אוסר על ארגון משחקים אסורים, הגרלות והימורים, שעשויים לזכות את המשתתפים בכסף, בשווה כסף או בטובת הנאה לפי תוצאות התלויות בגורל או בניחוש יותר מאשר בהבנה או ביכולת, וכן אוסר על השתתפות במשחקים אסורים כהגדרתם בחוק. איסור זה מבוסס על תפיסה הרואה פסול מוסרי וחברתי בתופעת ההגרלות וההימורים. החוק החריג מהאיסור את ההגרלות וההימורים שלקיומם ניתן היתר מראש מאת שר האוצר, ובהם הגרלות מפעל הפיס. החוק להסדר ההימורים בספורט, התשכ"ז-1967, מתיר הימורים על תוצאות של משחקים ותחרויות ספורט המתקיימים בידי המועצה להסדר ההימורים בספורט.

מדוחות המשטרה עולה שתחום ההימורים הוא אחד ממחוללי הפשיעה המשמעותיים בישראל וענף כלכלי מרכזי עבור ארגוני הפשיעה ועבריינים בכירים. בין סוגי ההימורים הבלתי חוקיים בולט תחום ההימורים המתקיימים באמצעות רשת האינטרנט. עם ההתפתחות המואצת של רשת האינטרנט, הוקמו אתרי אינטרנט להימורים, חלקם מחוץ לישראל, שהופנו לקהל יעד ישראלי. פוטנציאל החשיפה להימורים באינטרנט גבוה היות שלרוב בתי האב בישראל יש גישה למחשבים ולאינטרנט.


רוצים עו"ד פלילי?

עו"ד אסנת צחי

 

 

שתף את הכתבה ב:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
אתר החדשות המשפטיות plili.net עושה כל מאמץ לאתר זכויות על תמונות וסרטונים המתפרסמים בו. אולם לעיתים התמונות והסרטונים מופצים ברחבי הרשת ולא מתאפשרת הגעה למקור החומר הויזאולי, לכן בהתאם לסעיף 27א' לחוק זכויות היוצרים כל אדם הרואה עצמו נפגע עקב בעלות על זכויות היוצרים של תמונה או סרטון מוזמן לפנות להנהלת האתר office@plili.net/plilinew

צרו איתנו קשר בנוגע לכתבה:

    נגישות