חדשות, עבירות רכוש, פלילים

שרת בירושלים גנב מחשבים ניידים מבית הספר בו עבד – ומכר ביהודה ושומרון

העובד גנב בתחבולה מבית הספר עשרות מחשבים ניידים המיועדים לתלמידי המוסד החינוכי. בהמשך מכר אותם לגורמים ביו"ש

כתב אישום יוגש נגד עובד אחזקה בבית ספר במרכז ירושלים, בחשד לגניבת עשרות מחשבים ניידים ממקום עבודתו ומכירתם בשטחי יהודה ושומרון. במסגרת חקירת המשטרה ובסיוע גורמים נוספים, הושבו חלק מהמחשבים.

משטרת ישראל השלימה בימים אלו את פעולות חקירת החשוד (37, אום טובא) עובד אחזקה בבית ספר במרכז ירושלים, שעל פי החשד בתאריך 6.8.21 גנב בתחבולה מבית הספר עשרות מחשבים ניידים המיועדים לתלמידי המוסד החינוכי. החשוד שנעצר על ידי המשטרה ימים ספורים לאחר מכן, הועבר לחקירה ומעצרו הוארך במהלך ימים אלו תוך שנעשו פעולות חקירה רבות, ביניהן פעולות סיוע מגורמים נוספים שהביאו לאיתור חלקם של המחשבים והשבתם לידי המשטרה ולאחר מכן לידי הנהלת בית הספר.

במסגרת חקירה מקצועית וחכמה שנערכה, עצרה המשטרה את החשוד המועסק בבית הספר והינו מורשה כניסה מתוקף תפקידו, לאחר שעל פי החשד, גנב עשרות מחשבים ניידים מבית הספר וככל הנראה הוציאם באמצעות עגלת פח אשפה. בפעילות חקירתית מורכבת, הצליחו כאמור חוקרי מחוז ירושלים להתחקות אחר מקום הימצאותם של המחשבים שחלקם בשלב זה אותר והוחזר לידי החוקרים.

לאחר שמעצרו של החשוד הוארך מעת לעת, ותיק החקירה גובש ראייתית, כאמור היום, תוגש כנגד החשוד הצהרת תובע על ידי שלוחת תביעות ירושלים בבית המשפט.

במקרה אחר, נלכד חשוד בשורת מקרי התפרצות לבתים בעיר אשקלון, מהם גנב בתחכום עפ"י החשד רכוש וכסף רב . הוא נעצר כשברשותו כרטיס טיסה ועפ"י החשד תכנן להימלט מהארץ. חוקרי תחנת אשקלון מזה כחודש מנהלים חקירה סמויה בגין 6 מקרי התפרצות לדירות בעיר, כאשר בכולם זוהה דפוס פעולה דומה ומתוחכם של פריצה. לאחר פעולות חקירה ושימוש באמצעים טכנולוגיים מתקדמים, הצליחו חוקרי המשטרה לאתר את זהותו של החשוד (41, ירושלים), ואת מיקומו בבית מלון בתל אביב, בו על פי החשד הסתתר, ושם נעצר בסוף השבוע על ידי בלשי המשטרה.

ועוד בפלילים, סגן מפקד מחוז מרכז של המשטרה הורה על מינוי קצין בודק לבירור אירוע חמור, במהלכו נגנבה ניידת משטרה על ידי אזרח לאחר שהושארה מונעת בכניסה לתחנת פ"ת. הניידת והאזרח אותרו תוך זמן קצר סמוך ליישוב עלי זהב והאיש נעצר. מבדיקה ראשונית עולה כי שוטרת בשירות חובה (שח"מ), שהתבקשה למסור תיקים מתחנת נתניה לתחנת פ"ת, החנתה את הניידת מבלי שדוממה את המנוע ומבלי שנעלה את דלתות הרכב.היא נכנסה ליומן התחנה למסור את התיקים כשהיא אף משאירה בניידת נשק ארוך. כאמור, הניידת נגנבה ובהמשך כל הציוד שהיה עליה נתפסו עם החשוד. סגן מפקד המחוז הורה, כאמור, על מינוי קצין בודק לבירור נסיבות התקלה החמורה. עד לגמר הבירור הועברה השוטרת מפעילות מבצעית. בנוסף, הונחו כל תחנות המחוז לקיים פעילות הדרכה לכל הדרג המבצעי במערך הסיור, בדגש על נוהלי הסיור ואבטחה.


הסתבכת בעבר בפלילים? בחן את האפשרות למחוק את הרישום באמצעות השאלון

שלב 1 מתוך 6

  • רישום פלילי נקי מהווה לעתים תנאי סף לחברות במוסדות יוקרתיים או תנאי קבלה לתחומי עיסוק נחשקים. לעיתים אפילו חקירה סתמית במשטרה המתבררת לבסוף כלא קשורה אלינו, עלולה להסתיים בתיעוד אשר עשוי להשפיע על עתידנו החברתי והמקצועי ובלא מעט מקרים גם על תדמיתנו האישית.


מחפשים עו"ד פלילי?

עו"ד ומגשרת חיה ציון זכאי – מומחית בתחום הפלילי

 

 

 

שתף את הכתבה ב:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
אתר החדשות המשפטיות plili.net עושה כל מאמץ לאתר זכויות על תמונות וסרטונים המתפרסמים בו. אולם לעיתים התמונות והסרטונים מופצים ברחבי הרשת ולא מתאפשרת הגעה למקור החומר הויזאולי, לכן בהתאם לסעיף 27א' לחוק זכויות היוצרים כל אדם הרואה עצמו נפגע עקב בעלות על זכויות היוצרים של תמונה או סרטון מוזמן לפנות להנהלת האתר office@plili.net/plilinew

צרו איתנו קשר בנוגע לכתבה:

    נגישות