תעבורה, פלילים

נתפס נוהג תחת השפעה גדולה של אלכוהול – זה העונש המפתיע שגזר בית המשפט

נהג בשכרות בפעם השנייה בכמות של 870 מיקרו גרם אלכוהול – בית משפט הסתפק ב-1,000 שקלים קנס ופסילה קצרה
לא הוכח שנהג בשכרות. אילוסטרציה shutterstock
אילוסטרציה shutterstock

שופט בית משפט השלום לתעבורה בחיפה, אור לרנר, הסתפק בקנס של 1,000 שקלים לנהג תושב הצפון, אשר הורשע על פי הודאתו בעבירה של נהיגה תחת השפעת משקאות משכרים ובעבירה של שימוש בטלפון נייד ללא דיבורית. השופט קיבל את עסקת הטיעון המקלה אליה הגיע הסנגור עו"ד אביעד חייט עם התביעה לאור כשלים ראייתיים מהותיים בתיק.

כעולה מעובדות כתב האישום, לפני שנתיים, בסמוך לשעה 04:20, הנאשם נהג ברכב פרטי בשד' וייצמן בקרית ביאליק בעודו נתון תחת השפעת משקאות משכרים ותוך שעושה הוא שימוש בטלפון נייד ללא דיבורית.

הצדדים הגיעו לכדי הסדר טיעון לפיו יוטלו על הנאשם 10 חודשים וחצי של פסילה בפועל, בניכוי 4 חודשם וחצי של פסילה מנהלית ופסילה עד לתום ההליכים. בנוסף הוסכם כי הנאשם יחתום על התחייבות כספית בסך של 5,000 ש"ח למשך 3 שנים, וכן קנס, פסילה על תנאי ומאסר מותנה שייקבעו על ידי בית המשפט. עוד הסכימו הצדדים כי המאשימה תבקש לחייב את הנאשם לבצע של"צ ואילו הנאשם יבקש להימנע מכך.

בטיעונים לעונש אמר עו"ד חייט שהוא מבקש מבית המשפט לכבד את ההסדר ברף הנמוך מאחר והנאשם הודה בהזדמנות הראשונה, ויתר על טענות הגנה רבות כדי לסיים את ההליך ומיום העבירה חלפו שנתיים שמאז לא ביצע שום עבירה נוספת.

עו"ד אביעד חייט

"מדובר בנהג מקצועי ולמרות זאת עברו התעבורתי קל. "הנאשם נוהג 23 שנה ועברו אינו מכביד בנסיבות העניין, בית משפט זה מפרט בפסקי הדין שלו חדשות לבקרים את עניין מדרגות הענישה בתיקי שכרות וככל שמופיע נאשם ששב וחוזר על העבירה, כך גם רכיבי הענישה הנלווים לפסילה מאמירים בהתאמה. לנאשם עבירה אחרונה ביום 6.9.2008 קרי כמעט 13 שנה. חרף שתי ההרשעות הנאשם מראה שלא מדובר במי שמבצע את העבירות דרך קבע ובאופן רצידיביסטי מובהק, מדובר באירוע שחל בסיום יום ההולדת של בן משפחתו, חזר הביתה במונית, הלך לישון וקם בבוקר ליום עבודה. אבקש לאמץ את ההסדר ולפסוק ענישה צופה פני עתיד וכן קנס ההולם את מצבו הכלכלי ברוח משבר נגיף קורונה".

השופט לרנר קיבל את בקשת עו"ד חייט ואכן הסתפק בקנס של 1,000 שקלים פסילת רשיון שכבר ריצה הנהג וכן יחתום על התחייבות כספית בסך 5000 שקלים למשך 3 שנים להימנע מביצוע עבירה של נהיגה בשכרות או נהיגה תחת השפעת משקאות משכרים או נהיגה בפסילה. "נשאלת השאלה אם כן, האם יש להשית על הנאשם, בנוסף לרכיבי הענישה המוסכמים, גם רכיב של של"צ אם לאו?. לטעמי התשובה לכך שלילית וזאת נוכח הזמן הרב שחלף בין העבירה הקודמת, העבירה עצמה משנת 2008, הזמן שחלף מאז ביצוע העבירה הנוכחית (כמעט שנתיים), הודיית הנאשם ולקיחת האחריות", כתב השופט לרנר בגזר הדין.


אביעד חייט – משרד עורכי דין

שתף את הכתבה ב:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
אתר החדשות המשפטיות plili.net עושה כל מאמץ לאתר זכויות על תמונות וסרטונים המתפרסמים בו. אולם לעיתים התמונות והסרטונים מופצים ברחבי הרשת ולא מתאפשרת הגעה למקור החומר הויזאולי, לכן בהתאם לסעיף 27א' לחוק זכויות היוצרים כל אדם הרואה עצמו נפגע עקב בעלות על זכויות היוצרים של תמונה או סרטון מוזמן לפנות להנהלת האתר office@plili.net/plilinew

צרו איתנו קשר בנוגע לכתבה:

    נגישות