חדשות, תעבורה

סכנת נפשות על הכביש: מיניבוס רווי תקלות ועמוס בתלמידים אותר בירושלים

במהלך הפעילות אותר ונעצר לבדיקה רכב הסעה במהלכה התגלו ליקויים מכניים ובטיחותיים חמורים, ביניהם ליקוי במערכת ההיגוי, אי תקינות חגורות בטיחות ועוד
ליקויים במיניבוס בירושלים - דוברות המשטרה

בפעילות שוטרי אגף התנועה בירושלים לבדיקת רכבי הסעת תלמידים השבוע, אותר רכב בו ליקויים חמורים בטיחותיים המהווים סיכון ממשי לחיי אדם.

באמצע השבוע, עם פתיחת שנת הלימודים בקרב תלמידי הציבור החרדי, ערכו שוטרי אגף התנועה של מחוז ירושלים פעילות לבדיקת תקינות רכבי הסעת תלמידים לתלמוד התורה השונים.

במהלך הפעילות אותר ונעצר לבדיקה רכב הסעה במהלכה התגלו ליקויים מכניים ובטיחותיים חמורים, ביניהם ליקוי במערכת ההיגוי, אי תקינות התקני הריסון (חגורות בטיחות), מושבי ספסל ישיבת הנוסעים חלקם אינם מקובעים ומתפרקים ממקומם ועוד ליקויים נוספים.

כנגד הנהג שבשנות ה-40 לחייו נרשם דו"ח תעבורה בהתאם ורכב ההסעה נאסר לשימוש. כמו כן בשל חומרת הליקויים, הורתה המשטרה כי הרכב ימשיך ממקום עצירתו על גבי גרר עד יתוקנו הליקויים.

פרט אליו, נבדקו 29 רכבי הסעות נוספים ונמצאו ב-8 מהם ליקויים שונים לגביהם הותלה רישיון הרכב עד תיקונים.

מהמשטרה נמסר: "שוטרי משטרת ישראל ושוטרי התנועה בפרט, ימשיכו בפעילותם העיקשת לאיתור עבירות תעבורה המסכנות חיים ויפעלו כנגד נהגים עוברי חוק למיצוי הדין עמם".

ליקויים במיניבוס בירושלים – דוברות המשטרה

ובחודש שעבר, אותר רכב מסחרי שבבדיקתו נמצא כי הנהג פסול לנהיגה. הנהג קיבל הזמנה לבית המשפט וזומן לשימוע אצל קצין משטרה למחרת היום. אבל אז התברר שהוא ממשיך לצפצף על החוק. בשימוע שבוצע לו נתפס רכבו המסחרי בו נהג ל-60 יום והוסבר לו שוב כי הוא פסול לנהיגה. בסיום השימוע, הבחין ק' התנועה של התחנה כי החשוד מחזיק בידו שלט של רכב מה שעורר את חשדו ולכן החליט לעקוב אחריו. עם צאתו מהתחנה, נצפה הנהג נכנס לרכבו הפרטי איתו הגיע לשימוע והחל בנסיעה. שוטרי התחנה דלקו אחריו ועצרו אותו לאחר נסיעה קצרה. הנהג, תושב מודיעין בן 52, הוחזר לתחנה, נחקר באזהרה בסיומה נשלח למעצר בית של 5 ימים במהלכם יוגש נגדו כתב אישום בהליך מזורז לבימ"ש לתעבורה, כמו כן, רכבו הפרטי נתפס כמוצג להמשך ההליך המשפטי.

ועוד בכבישים, לוחמי יחידת האופנועים של משטרת ישראל שפעלו בכביש 40 באזור מחלף שרה ליד באר שבע, הבחינו בשיירת חתונה אשר חסמה את כלל נתיבי הנסיעה תוך שהם מסכנים את משתמשי הדרך ואת עצמם. הרכבים חסמו את כלל נתיבי הדרך והנוסעים יוצאים מחלונות הרכבים בזמן הנסיעה, מסכנים את עצמם ואת משתמשי הדרך ומפריעים לשגרת החיים הקיימת. הלוחמים ביצעו חסימה במחלף שרה ובכך גרמו לשיירה להיעצר במיידי. כנגד הרכבים והנהגים שביצעו את העבירות ניתנו דוחות תעבורה והוסרו כיסויים שהיו על מספרי הרכבים.


קיבלת דוח תנועה? בחן את הסיכויים לבטלו

שלב 1 מתוך 7

  • בוקר אחד אתם מקבלים דואר רשום ממשטרת ישראל ובו מודיעים לכם כי צולמתם על ידי מצלמת מהירות וחוץ מהקנס הכבד "זכיתם" גם בנקודות שעלולות לסכן את רישיון הנהיגה שלכם.

    בדקו את סיכויי ביטול הדו"ח והנקודות:


מחפשים עו"ד פלילי?

עו"ד פלילי מור עטיה

שתף את הכתבה ב:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
אתר החדשות המשפטיות plili.net עושה כל מאמץ לאתר זכויות על תמונות וסרטונים המתפרסמים בו. אולם לעיתים התמונות והסרטונים מופצים ברחבי הרשת ולא מתאפשרת הגעה למקור החומר הויזאולי, לכן בהתאם לסעיף 27א' לחוק זכויות היוצרים כל אדם הרואה עצמו נפגע עקב בעלות על זכויות היוצרים של תמונה או סרטון מוזמן לפנות להנהלת האתר office@plili.net/plilinew

צרו איתנו קשר בנוגע לכתבה:

    נגישות