כללי

לעבריין יניב זגורי אסור לשוחח בטלפון אפילו עם בנותיו

העבריין יניב "ניבי" זגורי מבודד מהעולם בהפרדת יחיד כבר שנתיים וחצי. מותר לו לדבר בטלפון רק עם עו"ד. ביהמש עצר לאחרונה את הקשר שלו עם אשתו ובנותיו בשל השימוש לרעה שהוא עשה בהיתר זה
יניב זגורי (מאחור) עם אריק איטל, החשוד שביצע חיסולים בעבורו. צילום מתאילנד, מהפייסבוק של איטל

בעקבות הצטברות מיידעים מודיעיניים כנגד העבריין הבאר שבעי ניבי זגורי (47), הוחלט לאחרונה עי שב"ס והמשטרה על הפסקת הקשר הטלפוני שהותר לזגורי לנהל עם בנותיו. זאת, לאחר שלא מזמן הוחלט גם על מניעת הקשר הטלפוני שלו עם אשתו. "החומר המודיעיני שהוגש לעיוננו", פסק ביהמש העליון לאחרונה, "מלמד על מידע קונקרטי בעניינה של אשתו של זגורי ובאשר לסכנה הקיימת בקיום קשר בין השניים". כעת מבקשים בשב"ס את המשך השארתו בהפרדת יחיד כפי שהוא מצוי בה מאז נעצר בדצמבר 2017.

המשטרה ושב"ס מגדירים את זגורי, המצוי בימים אלה בהפרדות של כלא 'אוהלי קידר' שבמתחם בתי הסוהר שבבאר שבע, כמי שעומד בראש "ארגון פשיעה זגורי". הוא עצור במסגרת פרשיית 'חוק וסדר'. הוא מנהל משפט בו הוא מואשם בחיסולם של עדים אשר העידו נגדו בעבר, וחיסול מקורביו בהליכים פליליים קודמים.

רשימת המחוסלים עליהם הוא עומד לדין הם מי שהיה יד ימינו ולאחר מכן עד מדינה נגדו לפני כעשור, העבריין טל קורקוס, אשר נהרג בפיצוץ מטען ברכבו, מטען אותו סיפק לאנשיו של זגורי ככל הנראה העבריין מנהריה מיכאל מור.

זגורי מואשם גם בשליחת מחסל שירה למוות מטווח אפס בגרושתו של קורקוס דבורה, בעודה יושבת ברכבה עם ילדיה, כשהמתינה לפגישת "סולחה" עם זגורי אשר במקום להגיע, שלח אליה מתנקש.

כמו כן מואשם זגורי בשליחת המחסל שירה למוות מטווח אפס באלישע סבח, אשר שכנע את אחד מעובדיו להעיד כנגד אדם איטל, מי שהיה מחסל בשירות ניבי זגורי וראה אותו יורה למוות בשני נערים בקיוסק בבאר שבע. זגורי מואשם בין השאר בעוד שלל עבירות כמו הטרדת עד תביעה והדחה בחקירה של עד מדינה, ובסה"כ מיוחסים לו ביצוע של 15 עבירות ביניהן כאמור שלוש עבירות רצח.

"האינדיקציה המודיעינית מדברת על מוטיבציה גבוהה מצד זגורי וחבריו לארגון לפגוע בהליכים המשפטיים נגדו מבלי לבחול בשום אמצעים, אלימים ככל שיהיו", אומרים באגף המודיעין של המשטרה. "ללא מניעת ההפרדה, יקל על זגורי לקדם פעילות פלילית חמורה, כפי שאנו למדים מנסיון העבר. לזגורי יכולות ואנשים הסרים למרותו, ופעילותו הפלילית הביאה לקורבנות בנפש לא אחת. זגורי לא חדל מפעילות פלילית מבין כותלי הכלא, והוא אף פוטל ליצירת קואליציות עם עבריינים בכירים, כמו גם סכסוכים עם אחרים".

מי שחשב שעצם היותו של זגורי כלוא בהפרדת יחיד כבר שנתיים וחצי החליש אותו, טעה מאוד. משטרת ישראל הכריזה על "ארגון זגורי" כארגון פשע פעיל גם לשנת 2020, והמשטרה אף קיימה איתו שיחת אזהרה בנוגע לכך. "ישנו חשש ממשי לפגיעה בהליכים משפטיים לרבות כוונת פגיעה בעדים", מבהירים במשטרה.

גם אחיו של זגורי, חגי זגורי, המנהל עולם עברייני משל עצמו במנותק מאחיו, מרצה בימים אלה עונש מאסר של 15 שנים, אך הוא כלוא בכלא 'איילון' שבמתחם בתי הסוהר ברמלה. יחד עם הבקשה להארכת החזקתו בהפרדת יחיד של יניב, הגישו לביהמש אנשי חטיבת המודיעין של שב"ס דוח מודיעיני שכלל לא פחות מ-47 מידעים חדשים, המעידים על התנהלותו הפלילית גם מתוך תאו שבכלא, וביניהם כוונות לפגוע באחרים.

זגורי עצמו מבקש מצידו מביהמש שידון בבקשת שבס בימים הקרובים שלא לאשר את המשך החזקתו בהפרדות, וכתב לשופטים פניה קצרה בכתב ידו: "אני האסיר יניב זגורי מבקש לצאת מההפרדה".

הפתק של יניב זגורי לשופטים
שתף את הכתבה ב:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
אתר החדשות המשפטיות plili.net עושה כל מאמץ לאתר זכויות על תמונות וסרטונים המתפרסמים בו. אולם לעיתים התמונות והסרטונים מופצים ברחבי הרשת ולא מתאפשרת הגעה למקור החומר הויזאולי, לכן בהתאם לסעיף 27א' לחוק זכויות היוצרים כל אדם הרואה עצמו נפגע עקב בעלות על זכויות היוצרים של תמונה או סרטון מוזמן לפנות להנהלת האתר office@plili.net/plilinew

צרו איתנו קשר בנוגע לכתבה:

    נגישות