כללי

פתח תקוה לא מאמינה באמנות אורבנית

עירית פתח תקוה הודיעה בגאווה כי נתפס מרסס גרפיטי בשעת מעשה, וכי בעיניה גרפיטי אמנותי מקביל לשבירת ספסלים והכל בגדר ונדליזם לשמו
פקח של עירית פתח תקוה תופס צייר גרפיטי על חם. צילום: דוברות העיריה

כחלק ממדיניות העירייה לטיפוח פני העיר, ראש העיר, רמי גרינברג, הנחה את אגף הביטחון בעירייה לפעול "ביד קשה" כנגד משחיתי הרכוש ולתגבר מעקבים למיגור תופעת ריסוס הגרפיטי. בתוך כך, במהלך סיור של השיטור העירוני נתפס אמש (8.6), בשעת מעשה, אדם שריסס גרפיטי ברחוב היסמין בעיר. העבריין קיבל קנס על סך 750 ש"ח וכן תוגש נגדו תביעה על גרימת נזק לרכוש ציבורי.

בפתח תקוה נפרשו עשרות מצלמות המספקות תמונת אמת מן השטח ומצלמות את המרחבים הציבוריים והנעשה בהם. בנוסף, ברחבי העיר מסיירים צוותים של השיטור העירוני, סיירי הביטחון והקב"טים אשר מגיעים במהירות לכל מקום עפ"י קריאה של המוקד או של המשל"ט בו יושבים מוקדנים הצופים על המתרחש בעיר.

ראש העיר רמי גרינברג: "אנחנו עושים כל שניתן כדי לטפח את חזות העיר ולשמור על ניקיונה. על אף המאמצים הרבים, לצערי ישנם בני נוער ומבוגרים המרשים לעצמם להשחית רכוש ציבורי, אם באמצעות גרימת נזק לספסלים, גינות ושירותים ציבוריים ואם באמצעות ציורי גרפיטי על מבנים. אנו ננקוט ביד קשה ובלתי מתפשרת כלפי כל מי שישחית או יפגע ברכוש ציבורי. אני מודה לגורמי השיטור העירוני ולאגף הביטחון על הפעילות המוצלחת אשר תחזיר את ההרתעה בנושא זה".

שתף את הכתבה ב:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
אתר החדשות המשפטיות plili.net עושה כל מאמץ לאתר זכויות על תמונות וסרטונים המתפרסמים בו. אולם לעיתים התמונות והסרטונים מופצים ברחבי הרשת ולא מתאפשרת הגעה למקור החומר הויזאולי, לכן בהתאם לסעיף 27א' לחוק זכויות היוצרים כל אדם הרואה עצמו נפגע עקב בעלות על זכויות היוצרים של תמונה או סרטון מוזמן לפנות להנהלת האתר office@plili.net/plilinew

צרו איתנו קשר בנוגע לכתבה:

    נגישות