כללי, חדשות, מרחבי האתר

אסון הטביעה במעלית: איש לא יעמוד לדין

הפרקליטות הודיעה למשפחות של דין שושנה וסתיו הררי ז"ל כי תיק החקירה שנפתחה בעקבות מותם נסגר לאחר שלא נמצא אדם או גורם שניתן לייחס להם רשלנות שהובילה לאסון
סתיו הררי ודין שושני ז"ל. צילום מתוך פייסבוק

פרקליטות מחוז תל אביב הודיעה למשפחותיהם של דין שושני וסתיו הררי ז"ל, אשר טבעו למוות במעלית בחניון ביתם בינואר 2020, כי לאחר בחינת כלל הראיות בתיק החקירה, הוחלט לסגור אותו, מאחר ש"לא נמצא אדם, גורם או רשות אשר ניתן לייחס להם רשלנות ברף הנדרש במשפט הפלילי, שהביאה למותם של המנוחים", לשון הפרקליטות.

במסגרת חקירת המשטרה נגבו הודעות, התקבלו חוות דעת מומחים בתחומים שונים ודוחות בדיקה רבים. "לאחר חקירה מעמיקה ולאחר בחינה מדוקדקת של ממצאי החקירה", כך לפי הודעתה, "הגיעה הפרקליטות למסקנה שלא נמצאה אינדיקציה לכשלים או לרשלנות בהיבטים שנבחנו".

לפי הפרקליטות, כך, חוות דעת המומחה שבחנה את תכנון הבניין ואופן ביצועו, לא העלתה ליקויים או כשלים בבניין או בחניון. מסקנה דומה עולה מעדויות שנמסרו על ידי בעל הבניין ובעלי המקצוע, שתכננו ובנו את הבניין. "יש להדגיש", נכתב, "כי הבניין והחניון נבנו כחוק בהתאם לכל התקנים והאישורים".

נדב 3 שכונת התקווה אסון המעלית
ניסיונות החילוץ מהמעלית ביום האסון

בנוסף, נחקר טכנאי המעליות של חברת המעליות שהתקינה את המעלית בבניין ואחראית על תקינותה השוטפת, וכן נתקבלה חוות דעת מומחה בנוגע להפעלת המעלית בשגרה ובשעת חירום ולתקני הבטיחות המחייבים במעליות בישראל. גם על פי חוות דעת זו, לא נמצא כשל או רשלנות בהתנהלות חברת המעליות או מי מטעמה. במסגרת החקירה נבחן גם התפקוד של כוחות ההצלה ואופן הדיווח להם.

יצוין, כי תחזית מזג האוויר שנשלחה לכוחות הביטחון וההצלה ביום האירוע חזתה כמות משקעים שבין 35-50 מ"מ גשם ליום בתל אביב. בפועל, בשעות הצהריים נמדדה כמות של 100 מ"מ בשעה. "בשל מזג האוויר החריג באותו היום", צוין עוד, "התקבלו אלפי פניות במוקדים של כוחות הביטחון וההצלה וכלל הכוחות עסקו באירועים מצילי חיים. על רקע נתונים חריגים אלו ובשל מורכבות החילוץ ביום האירוע, לא ניתן היה לקבוע שניתן היה למנוע את התוצאה הטראגית, ולהגיש כתב אישום בגין גרימת מוות ברשלנות".

שתף את הכתבה ב:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
אתר החדשות המשפטיות plili.net עושה כל מאמץ לאתר זכויות על תמונות וסרטונים המתפרסמים בו. אולם לעיתים התמונות והסרטונים מופצים ברחבי הרשת ולא מתאפשרת הגעה למקור החומר הויזאולי, לכן בהתאם לסעיף 27א' לחוק זכויות היוצרים כל אדם הרואה עצמו נפגע עקב בעלות על זכויות היוצרים של תמונה או סרטון מוזמן לפנות להנהלת האתר office@plili.net/plilinew

צרו איתנו קשר בנוגע לכתבה:

    נגישות