אמל"ח, חדשות, פלילים

בית משפט שיחרר חשוד בגניבת ציוד צבאי ואמל"ח

אמצעי הלחימה שנתפסו לפנות בוקר

שופט בית משפט השלום בירושלים, אלעד לנג, הורה לשחרר את תושב אבו גוש, שנעצר בחשד לגניבת ציוד צבאי בין השאר אמל"ח. בית המשפט קיבל את טענת הסנגור עו"ד ניר יסלוביץ כי בעשרה ימים מאז שנעצר מרשו רמת החשד נחלשה ולא התחזקה.

לטענת המשטרה, החשוד בעל עבר פלילי מכביד מאוד של עבירות רכוש ואלימות, התפרץ לנגרר משטרתי וגנב חלקי נשק ותחמושת וציוד צבאי אחר, נשק לפיזור הפגנות הכולל כדורי רובה, רימוני הלם וגז, מדי צה"ל, מדי לייזר וציוד נוסף שהיה במכולה. לאחר מספר דיונים בהם הוארך מעצרו הוא הובא שוב לבית המשפט, שם טען נציג המשטרה כי נגד החשוד עולה עילת שיבוש ועילת מסוכנות שנגזרת מעצם העבירות החמורות שמיוחסות לו.

"הגשתי לבית המשפט ראיות נוספות מאתמול שמקדמות את החקירה מאוד. החקירה מתקדמת למיטב הבנתנו בצורה משביעת רצון ומהירה על אף שמדובר בשבתות ומועדי ישראל בימים האחרונים. אני מציג חומר חקירה חדש שמקדם בצורה דרמטית את החקירה. בימים אלו כאשר נשק ותחמושת ידוע היה שיש במכולה נשקים ותחמושת צבאית, בימים אלו כאשר התחמושת לא משמשת רק לגורמים פלילים וידוע שמשמשת גם לגורמים פח"עיים, שניהם מתערבבים יחד והמהומות כרגע במדינת ישראל אירועי הירי שמתבצעים על ידי אזרחים שלא אמור להיות נשק ותחמושת ביד ולכן העבירות בתיק זה הרבה יותר חמורות".

מנגד, עו"ד יסלוביץ' טען, כי ההתנהלות של המשטרה לא ראויה ובערר שהוגש למחוזי, אמר בית המשפט כי יש עוד מס' פעולות חקירה לביצוע, שעוצמת החשד מוחלשת. "אבקש לשחרר כי חבריי לא מצליחים באופן עקבי, החשד הסביר נהיה רק מוחלש יותר, בשעה שהמשיב האחר הודה, אני מבין השורות שהוא לא קשר את הלקוח שלי מכלום ושום דבר, שהלקוח שלי מהיום הראשון מסר גרסה קוהרנטית. אין ראייה ישירה שיכולה להצדיק את נוכחותו של הלקוח שלי בגופו וביצע את העבירות החמורות ביותר, במיוחד בסיטואציה בה המדינה נמצאת", אמר עו"ד יסלוביץ שהוסיף: "אין במז"פ טביעת אצבע שקושרת אותו. העבירה התבצעה באמצעות רכב שנמצא בבעלותו, ולכן מנסים לקשור אותו. הלקוח שלי גם מסר שיש לו פסילה ורמי הוא זה שנוהג ברכב. אני סבור שאני סומך על ביהמ"ש שנחשף למלוא חומר הראיות, לבחון את מלוא החומר".

איתור עורך דין
 עו"ד ניר יסלוביץ

כאמור השופט לנג קיבל את דברי עו"ד יסלוביץ', והורה על שחרור החשוד לחלופת מעצר. "לאחר שעיינתי בכלל החומרים ובפרט בחומרים הקושרים, לשיטת המבקשת, את המשיב בביצוע העבירה המיוחסות לו, אני סבור כי רמת החשד שהתקיימה בעת הארכת המעצר הראשונה בעניינו של המשיב, נחלשה, ומכל מקום לא התחזקה. יצוין, כי המשיב עמד על גרסתו אותה הציג מהרגע הראשון, לפיה שהה בעת ביצוע המעשה הנטען בקרבת מקום, בכך שעבד בגן האירועים שבמעלה החמישה", דברי השופט לנג.

שתף את הכתבה ב:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
אתר החדשות המשפטיות plili.net עושה כל מאמץ לאתר זכויות על תמונות וסרטונים המתפרסמים בו. אולם לעיתים התמונות והסרטונים מופצים ברחבי הרשת ולא מתאפשרת הגעה למקור החומר הויזאולי, לכן בהתאם לסעיף 27א' לחוק זכויות היוצרים כל אדם הרואה עצמו נפגע עקב בעלות על זכויות היוצרים של תמונה או סרטון מוזמן לפנות להנהלת האתר office@plili.net/plilinew

צרו איתנו קשר בנוגע לכתבה:

    נגישות